Význam rybího masa je pro lidský organismus naprosto zásadní, což ostatně dokládají slova mnoha odborníků na výživu, kteří doporučují konzumovat rybí maso minimálně dvakrát týdně.

Přesto si sladkovodní ryby hledají cestu do českých kuchyní jen velice obtížně. Důvodů, proč v českých domácnostech ryby nemají své stálé místo, je hned několik. V prvé řadě se jedná o zažité stravovací návyky především starších generací a dále o značně omezenou nabídku rybích produktů v obchodech.

Významnou roli hraje také cena rybího masa, která je v porovnání s jinými druhy poněkud vyšší. V tomto případě je potřeba zdůraznit, že vyšší cena odpovídá kvalitě a nutriční hodnotě výrobků. Ekonomický růst ČR se nejvíce projevuje v kupní síle obyvatelstva, které v posledních letech stále častěji vyhledává kvalitní a především zdravé potravinářské produkty, za něž je ochotno zaplatit o poznání více peněz. Zdravý životní styl se stal novodobým fenoménem a pestrá a vyvážená strava je jeho nedílnou součástí.

Maso sladkovodních ryb je ve vyspělých zemích žádaným sortimentem nejen díky své jedinečné chuti, ale především díky vyváženému obsahu živin, které jsou pro lidský organismus lehce stravitelné. V porovnání s u nás tolik populárním vepřovým a hovězím masem si rybí maso zachovává relativně nízkou kalorickou hodnotu, což ocení především ženy, jež si pečlivě hlídají štíhlou linii a krásnou postavu. Ne nadarmo tedy tvoří rybí produkty základ jídelníčku při boji s nadváhou.

Kuchařky pak jistě ocení možnost všestranného využití sladkovodních ryb při přípravě nejrůznějších pokrmů a delikates. Křehké rybí maso si svou podmanivou chutí dokáže získat opravdu každého. Udělejte  tedy něco pro své zdraví a dejte našim rybám šanci, své místo v našich kuchyních si opravdu zaslouží.  

Více informací hledejte na stránkách www.rybadomaci.cz

Reklama