povolani-do-textu-i-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Obsazovač sedadel
Těžko uvěřit, že se tímto může skutečně někdo živit, ale je tomu tak. Představte si velké a společensky významné kulturní akce typu předávání cen Oscar. Na takovou příležitost je vždy angažováno hned několik anonymních lidí placených za to, že obsazují volná sedadla. Důvod je jednoduchý. Takové galavečery logicky přitahují velkou pozornost médií a mnohdy jsou také vysílány v televizi. A podle jejich pořadatelů a sponzorů by nevypadalo dobře, kdyby byla opticky některá místa neobsazená. Nejedná se snad přímo o situaci, kdy by se nepodařilo prodat dostatek lístků, ale spíše o tu chvíli, kdy některá celebrita, především v předních řadách, opustí nečekaně či nenápadně sál. V takovém případě její místo zaujme obsazovač sedadel. A jaký musí takový příkladný obsazovač být? Měl by být schopen dokonale splynout s davem, dodržet do puntíku dress code a samozřejmě nesmí mluvit s celebritami nebo je nedej bože žádat o autogram.

Oshiya
Název tohoto podivného povolání by se pravděpodobně dal volně přeložit jako „pěchovač“. Jedná se nejčastěji o uniformovaného mladíka či dámu, kteří v ranních a odpoledních špičkách vypomáhají například v japonském metru. Jejich úkolem je pomoci natlačit co nejvíce lidí do jednotlivých vozů metra a následně celý dav pomocí tlaku „zmáčknout“, aby se dali dveře vozu zavřít a metro mohlo odjet na další stanici. V Japonsku se jedná o velmi vážené a uznávané povolání, které podle mínění místních výrazně napomáhá hladké dopravě po větších městech.

Ochutnávač extrémních jídel
S rozvojem internetu a televizní zábavy prakticky po celém světě se stále rozšiřuje záliba v nejrůznějších reality show. Určitě znáte i takové, jako je například Faktor strachu. Soutěžící tu mají zřídka kdy za úkol rychle zkonzumovat jakousi extrémní potravinu. Může se jednat o vysoce pálivé chilli papričky, brouky, krev či jakékoliv zvířecí vnitřnosti. A právě pro tyto případy jsou angažováni ještě před natáčením ochutnávači. A právě podle jejich reakcí se určí, které jídlo se soutěžícím podá. Lákavá je v případě této práce i odměna, která činí kolem 15 tisíc za jediný natáčecí den.

Zdroj: Top trending - Youtube kanál, Wikipedie, Magazín G