tertertwtwe.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Matcha je zelený čaj, který se prodává ve formě prášku. Jeho unikátní vlastností je mimo jiné to, že si ho můžete připravit zastudena i zatepla. Po zalití horkou vodou získáte nápoj, který zahřeje. Po rozmíchání ve studené vodě zase drink, který osvěží.

Zelený prášek obsahuje velké množství chlorofylu a také antioxidanty, které bojují s oxidačním stresem a volnými radikály. Ty oslabují imunitu a urychlují stárnutí těla i duše. Díky tomu, že se prášek nelouhuje, ale rozpustí se ve vodě, využije lidské tělo maximum obsažených látek ve svůj prospěch. Jeho součástí jsou například vitaminy A, C, E, minerály a také až 30 % vlákniny, která je důležitá pro zdravá střeva a celkovou imunitu.

Matcha Tea je také jakýmsi přírodním energy drinkem – stimuluje mozkovou činnost, zlepšuje soustředění a dodává energii. Jeden šálek odpovídá deseti hrnečkům zeleného čaje, který se louhuje. Má také pročišťující účinky a přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti.

Příprava je velice jednoduchá. Prášek stačí zalít teplou nebo studenou vodou a rozmíchat bambusovou metličkou nebo protřepat v šejkru. Během chviličky máte hustý lahodný nápoj s příjemnou pěnou. Vychutnat si ho můžete jen tak nebo pro ozvláštnění přidat med nebo ovocnou šťávu. Prášek se dá využít i jako přísada do chutných receptů. Pokrmu dodá zajímavou barvu a nezaměnitelnou chuť. Použít se dá i do latte či frappé.

OI000005-3-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Z bohatého portfolia produktů značky Matcha Tea jsme v redakci otestovaly:

  • Matcha Tea Imperial – mletý zelený čaj z prefektury Šizuoka s mírným náznakem trpkosti, vhodný k pití jen tak nebo do mléčných nápojů (latte, frappé)
  • Matcha Tea Trio – balení obsahuje Matcha Tea Harmony (z prefektur Aiči a Šizuoka, s náznakem trpkosti, vhodný k pití, do mixovaných nápojů a dezertů), Matcha Tea Imperial a Matcha Tea Premium (čaj vyšší třídy s jemnou chutí z prefektury Aiči, vhodný k pití bez ochucení)
  • Bio Matcha Shake Mango – šejk s příchutí matcha a mango, bez rafinovaného cukru

Naše dojmy:

Veronika, redaktorka
Značku Matcha Tea znám už dlouho, ale příjemně mě překvapilo, jak se portfolio produktů během let rozrostlo. Když jsem ještě nebyla tak líná jako v poslední době a cvičila jsem, dávala jsem si tento čaj na povzbuzení před tréninkem a musím říct, že vždy fungoval spolehlivě. Nejvíc mi chutná v kombinací s čerstvou ovocnou šťávou. Když jsou v ní navíc kusy ovocné dužiny a led, je to úplná lahoda. Prášek se snadno připravuje a na povrchu se po řádném promíchání objeví chutná pěna. Hodně mě překvapil druh Premium, který má ze všech nejjemnější chuť a doporučuje se pít samotný, aby pořádně vyniknul. Byl výborný a ani mi nechyběla ta zmíněná ovocná šťáva. Super byl i mangový matcha šejk. Mango naprosto miluju. Nápoj byl krémový a potěšilo mě, že nebyl zbytečně přeslazený. Kladně hodnotím i skutečnost, že není slazený rafinovaným bílým cukrem, ale bio rýžovým sirupem. Dala jsem si ho odpoledne v kanceláři a dobře mě nakopnul k dalším pracovním výkonům.

OI000013-1-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Adéla, redaktorka

Matcha je mým favoritem mezi drinky. Vedle kávy a vody. Matcha Tea jako značku mám poměrně v oblibě, vyniká kvalitními produkty a ty jsou dostupné všem, takže mi testování udělalo radost. Matcha Tea mango mě zprvu upřímně vůbec nelákalo, nejsem zrovna zastáncem sladkých nápojů. Ovšem čekalo mě milé překvapení hned po prvním doušku, chutná výborně a rozhodně není přehnaně sladké. Chuť manga je koncentrovaná do koncovky chuti, a navíc velice příjemně voní.
 
Z krabičky Matcha Tea Trio mě hodně zaujala jemná, a přesto specifická chuť typu Premium, který chutná výborně i bez jakéhokoliv dochucení. Stačí jen přidat čistou vodu, případně led, pokud toužíte po studené variantě. Naproti tomu typ HARMONY jsem mixovala s citronovou šťávou a jednou i s ranním smoothie.  Lepší nakopnutí po ránu snad ani neexistuje. Občas tento drink velmi ráda vyměním za ranní kávu.

OI000025-3-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Marta, editorka

Mám ráda čaje a k mým oblíbeným patří i matcha. Ačkoliv ještě trochu raději piji matcha latté. A mám ráda matcha lívance. Bio Matcha Shake Mango mě dost překvapil. Myslela jsem si, že bude hodně sladký, ale vlastně nebyl. Měl velmi osvěžující chuť s příjemným aromatem manga. Skvělý drink například na léto. Značku Mactha Tea už znám dlouho a jejich Matcha Tea Imperial a Matcha Tea Trio už jsem měla tu čest otestovat dříve. Mám matchu od této značky ráda. Je zdravá a má spoustu benefitů pro zdraví. Prášek se snadno rozpustí a promíchá s vodou v shakeru, který vytvoří i hezkou jemnou pěnu na povrchu.

OI000027.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

sss.gif

Více informací a další produkty (například Matcha Tea čokoládu, ořechy v Matcha Tea čokoládě či další příchutě šejků) najdete na stránce: Matchatea.cz
624ab64803063obrazek.jpg