Ať už bydlíte v bytě, nebo v rodinném domě, prvním důležitým prvkem, který použijete k ochraně svého majetku, by měly být kvalitní bezpečnostní dveře. Ty je dobré pořídit nejen do hlavních vchodů, ale také pro prostory, kde si ukládáte další drahé věci, jako je zahradní technika, jízdní kola, lyžařské vybavení apod. Bezpečnostní dveře jsou tedy potřeba i do technických místností, garáží nebo třeba do sklepa.

dv2.jpg
Foto: Nejprodávanější certifikované bezpečnostní dveře do bytu NEXT SD101F s protipožární odolností. 

Skvělou volbou na českém trhu je firma NEXT. A díky následujícím argumentům vám snadno vysvětlíme proč:

  • Firma NEXT dveře pouze neprodává, ale je jejich tuzemským výrobcem.
  • Může se pochlubit 32 let dlouhou historií výroby, kterou doprovází neustálé technické zdokonalování.
  • Dveře jsou vyráběny na míru a před jejich realizací firma provádí technické konzultace a řešení v domácnostech zdarma.
  • Jde o certifikované produkty, které odpovídají evropským normám.
  • Zákazník si může vybrat z celé řady designových řešení a materiálů.
  • Na ocelový skelet a kovový zamykací mechanismus poskytuje firma záruku deset až dvacet let.
  • Díky kvalitním bezpečnostním dveřím ušetří domácnosti za pojištění.

Podle čeho tedy bezpečnostní dveře vybírat?

Bezpečnostní dveře musí splňovat zákonné normy a mít potřebné certifikace. Takové dveře totiž výrazně snižují riziko vniknutí cizí osoby do domácnosti. 

Neméně důležitý je i použitý materiál a parametry dveří. Základem bezpečnostních dveří je tuhé ocelové jádro a konstrukce krytí, dále jistící body (většinou zdvojené ocelové čepy, které chrání dveře proti vypáčení) a také bezpečnostní vícebodový zámek chráněný zesíleným ocelovým plechem. Pří výběru dalších (doplňkových) parametrů je důležité se rozhodovat třeba podle toho, jestli jde o vchodové dveře do bytu nebo do domu

dv1.jpg
Foto zleva:
Realizace BD NEXT v developerském projektu. 

Detail kování bezpečnostní dveří NEXT SD104
Designové bezpečnostní dveře do domu NEXT SD102 v lakovaném provedení s bezpečnostním prosklením.

U bytových dveří je ze zákona povinná protipožární odolnost a kromě toho by vás mohlo zajímat i odhlučnění z chodby. Určitě nechcete, aby sousedé slyšeli všechno, co si doma povídáte. U dveří rodinných domů zase oceníte tepelnou izolaci, která zabrání úniku tepla, a tím šetří vaši peněženku. Zaměřte se také na tloušťku dveří – do bytu stačí 42 mm (například model SD 101 od NEXT), do domu se hodí 74 mm (například model SD 102 od NEXT).

Co se týče povrchů, bytové dveře snesou lamino. Firma NEXT ovšem nabízí výběr z široké škály designů. Dveře tak mohou být dýhované, masivní nebo lakované. Vyrábějí se totiž na míru. U domu je třeba volit povrch s vyšší odolností proti vnějším vlivům, což je vysokotlaký laminát (H-dex). Nicméně dveře mohou být opět kryté čímkoli, co odolá povětrnostním vlivům. Velmi moderní jsou třeba plechové dveře nebo ty z pohledového betonu. 

Příslušenství, jako jsou zámky, kování a vložky, by mělo být minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné dveře. Nadstandartními doplňky, díky kterým se budete cítit ještě víc v bezpečí, jsou například čtečky otisků prstů nebo digitální kukátka.

dv3.jpg
Foto: Bezpečnostní dveře NEXT SD102 s bočním světlíkem 

U bezpečnostních dveří ovšem nemusíte rezignovat ani na design. Firma NEXT je schopná vyhovět požadavkům i velmi náročných klientů a není problém dveře zhotovit třeba jako repliku historických dveří, což bývá volbou u starších zástaveb v památkových zónách. Nebo naopak v ultramoderním designu pohledového betonu, pozinku nebo jiných netradičních materiálů. 

Důležitým parametrem při rozhodování bývá cena. V tomto případě ale rozhodně není na místě poohlížet se po té nejnižší na trhu. Příliš nízká cena je často vykoupena nekvalitními materiály a nedostatečným zabezpečením. Firma NEXT navíc zákazníkům poskytuje odborné poradenství při výběru, dovoz, profesionální montáž a také servis.  

Více informací najdete na stránce NEXT.