Foresto – obojek pro psy a kočky proti klíšťatům a blechám

Obojek Foresto představuje inovační a dlouhodobé řešení, jak spolehlivě chránit psy a kočky před vnějšími parazity a riziky s nimi spojenými. Odpuzuje klíšťata a hubí blechy i klíšťata po dobu až 8 měsíců, čímž omezuje riziko přenosu nemocí přenášených těmito parazity (např. boreliózy).

psi

Obojek obsahuje dvě ověřené účinné látky – imidakloprid a flumetrin. Imidakloprid se osvědčil v boji proti dospělým blechám, jejich vývojovým stádiím a všenkám. Účinek proti blechám nastupuje okamžitě po nasazení obojku. Flumetrin sehrává svou roli při odpuzování a hubení klíšťat, jejich larev a nymf. Synergické působení těchto látek zvyšuje antiparazitární působení obojku. Unikátní struktura obojku zajišťuje řízené uvolňování stálých nízkých dávek účinných látek, které zvíře spolehlivě chrání. Obojek je voděodolný, před koupáním proto není nutné obojek sundávat. Je také omyvatelný. Foresto je bez jakéhokoli zápachu.

Foresto je bezpečný pro štěňata od 7 týdnů věku a pro koťata od 10 týdnů věku. Při jeho nošení odpadá jakýkoli pocit nepohodlí. Majitelé mohou vybírat ze dvou velikostí – pro kočky a malé psy, pro velké psy. Obojek byl vyvinut také s ohledem na bezpečnost zvířat, a zejména pak koček, před zachycením o různé předměty. Jeho součástí je proto ověřený dvoufázový bezpečnostní systém, který se používá u obojků společnosti Bayer již více než 10 let. Za tuto dobu nebyl hlášen jediný případ uškrcení kočky.

Obojek Foresto jesprávnou volbou pro každého chovatele psa a kočky, který chce mít jistotu, že udělal maximum pro dlouhodobou ochranu svého domácího mazlíčka před nebezpečnými parazity. Navíc chovateli odpadá nutnost myslet na opakování aplikace proti vnějším parazitům každý měsíc.

Foresto lze zakoupit u veterinárního lékaře, v obchodech s chovatelskými potřebami a v lékárnách.

Orientační prodejní cena přípravku:

  • Foresto pro kočky a malé psy      597 Kč
  • Foresto pro velké psy                   770 Kč

Kiltix – obojek pro psy proti klíšťatům a blechám

psi

Obojek Kiltix je osvědčený přípravek, který je oblíbený mezi chovateli psů pro svoji spolehlivou a dlouhodobou účinnost. Je určen pro psy na ochranu před klíšťaty a blechami po dobu až 7 měsíců.

Kiltix chrání psy až 7 měsíců. Obsahuje kombinaci dvou vysoce účinných látek. Obojek funguje na principu postupného uvolňování účinných látek ve formě mikrokrystalického prášku na povrch obojku. Pohybem zvířete a otíráním o různé předměty se prášek dostává na kůži a srst zvířete, kde se pomocí elektrostatických sil váže. Každé zvíře je pak po nasazení obojku chráněno stejnoměrně. Antiparazitární látky tak zůstávají na kůži zvířete a nedochází k případnému riziku poškození vnitřních orgánů, jako jsou ledviny či játra.

Je vhodný pro všechna plemena psů a je bezpečný i pro štěňata od tří měsíců věku. Na českém trhu je k dostání ve třech velikostech.

Účinnost obojku se nesnižuje ani koupáním. Mikrokrystalický prášek se z obojku po namočení do vody nevymývá a po uschnutí je opět plně funkční. Pokud je obojek zašpiněný, stačí ho umýt v mýdlové vodě a po uschnutí mírně natáhnout, tak dojde k reaktivaci obojku.

Kiltix je ideální pro chovatele, kteří hledají jednoduché, účinné a dlouhodobě působící ektoparazitikum pro své psy. Lze zakoupit u veterinárních lékařů, v lékárnách i obchodech s chovatelskými potřebami.

Orientační prodejní cena přípravku:

  • Kiltix pro malé psy  437 Kč
  • Kiltix pro střední psy             470 Kč
  • Kiltix pro velké psy                512 Kč