O imunitním systému bylo napsáno množství knih a mnoho lidí se konečně začíná zajímat, co vlastně imunita je a proč je důležité ji posilovat. Velmi zjednodušeně můžeme imunitu definovat jako schopnost těla bránit se proti čemukoliv, co by mohlo negativně působit na naše zdraví. Fyzické i psychické stresy, únava, smog, nesprávná životospráva, nadměrné užívání léků a mnoho dalších negativních vlivů útočí na člověka od narození po celý život.

 

Nepříznivé důsledky těchto faktorů snižují výkonnost imunitního systému, imunitní buňky se stále více vyčerpávají a posléze přestávají fungovat. Oslabený imunitní systém potom není schopen dostatečně bránit organizmus před nežádoucími „vetřelci“.

 

Není divu, že tedy hledáme různé způsoby, jak naši imunitu posílit. Jednou z možností jsou beta glukany. Jedná se o přírodní polysacharidy

(složité cukry), které se nacházejí v obilovinách, nejvíce jich je v ovsu a ječmeni a dále jsou součástí buněčných stěn kvasinek a některých druzích hub. Beta glukany především aktivují „obranné buňky těla“ zvané makrofágy, tvořící důležitou součást obranného systému našeho organizmu. Jsou to buňky, které neustále kolují všemi orgány těla s jediným cílem:najít a zneškodnit všechno cizí a nepřátelské. Dojde-li k setkání makrofágu s beta glukanem, beta glukan se naváže na makrofág, ten se aktivuje a migruje směrem k „nepříteli“. Dalším krokem je jeho pohlcení. Makrofágy tak tvoří jakousi dobře vycvičenou armádu neustále připravenou k zásahu. Už jste si našli ochránce vaší imunity? Vyzkoušejte doplněk stravy Imunactiv s beta glukanem.

 

Informujte se ve své lékárně nebo na bezplatné infolince 800 141 141. www.walmark.cz.
Ochránce vaší imunity
Doplněk stravy

Reklama