Většina vloupání totiž stále probíhá právě přes dveře za pomocí páčidla nebo vrtačky. Obzvláště v letních měsících, kdy jsou lidé často na dovolené, stoupá počet vloupání do domácností až o čtvrtinu.[1]

Bezpečnostní dveře ale nejsou pouze způsobem, jak se v době pobytu u moře nebo na horách přestat bát o byt, dají se díky nim ušetřit také peníze. Pokud svojí pojišťovně oznámíte, že jste si pořídili certifikované bezpečnostní dveře, sníží vám cenu pojištění domácnosti až o desítky procent.

Tím ovšem výčet výhod bezpečnostních dveří nekončí. Podívejte se, před čím vším vás dokážou ochránit.

Vypáčení či vysazení dveří
Běžné dveře lze velmi snadno vypáčit nebo vysadit. Pokud jsou ale opatřeny dostatečnými bezpečnostními prvky splňujícími parametry minimálně 2. nebo 3. bezpečnostní třídy, pravděpodobnost úspěšného vloupání se rapidně snižuje. Kvalitní bezpečnostní dveře totiž odrazují zloděje a snižují pravděpodobnost vykradení nemovitosti až o 80 procent.

Prokopnutí dveří
Z hlediska bezpečnosti je důležitý také materiál a konstrukce dveří. Bezpečnostní dveře mohou být kovové nebo dřevěné s masivním rámem a s výplní z plné dřevotřísky. Například bezpečnostní dveře RC3 Golias mají tloušťku 67 mm, což člověk pouhým prokopnutím určitě nepřemůže. Potvrdilo to i profesionální testování. Dveře zůstaly pevné a bez poškození i po opakovaném nárazu zátěžového závaží.

Oheň
Požár může propuknout nejen ve vašem bytě, kde máte požární ochranu pod palcem, ale také v bytech vašich sousedů. V takovém případě nejste schopni ovlivnit, kam a jak rychle se oheň rozšíří. Abyste před ním ochránili sebe, svoji rodinu i majetek, je vhodné mít vstupní dveře nejen bezpečnostní, ale také s dostatečnou protipožární ochranou. Tu nabízí například bezpečnostní dveře RC3 Golias od SAPELI, které odolají požáru po dobu minimálně 30 minut, a zamezí tak, aby ještě před příjezdem hasičů prostoupil do vašeho bytu.

Nebezpečné výpary a zplodiny kouře
Protipožární, ale i bezpečnostní dveře je možné a také vhodné doplnit o kouřotěsnou funkci, konkrétně vytvořit takzvaný kouřotěsný uzávěr. Kromě vstupních dveří do bytu či domu jej oceníte i u vstupu do kotelny či garáže, kde může být užitečný i proti výfukovým či jiným plynům.

Okolní hluk
Doma si většinou potřebujeme především v klidu odpočinout. Pokud máte třeba hlučný výtah ve společných prostorech, bydlíte v přízemí blízko vchodových dveří nebo jste narazili na příliš hlasité sousedy, určitě oceníte zvukovou izolaci u vstupních dveří. Ta dokáže problém hluku účinně vyřešit. Bezpečnostní vstupní dveře SAPELI nabízí zvukový útlum až 43 dB.

Únik tepla a vlhkost
V domácnosti je často nutné od sebe oddělit prostory s rozdílným klimatem (koupelny, WC či komory) nebo prostory vytápěné od těch nevytápěných (garáže, sklepy nebo schodiště). Výrobce dveří SAPELI pro tyto účely nabízí speciální klima provedení, a to i u bezpečnostních vstupních dveří, které díky speciální hliníkové vrstvě zabraňují pronikání vlhkosti nebo úniku tepla.

Pří výběru dveří určitě kromě technických parametrů neopomínejte řešit ani design.  I tyto účelové a technicky vyspělé dveře mohou vypadat krásně a oživit interiér domácnosti. Bezpečnostní dveře SAPELI můžete sladit s interiérem nejen dekorem, ale i pomocí kování.

[1] Zdroj: Mapakriminality.cz

Reklama