Jak se chráníte před klíšťaty? Jednu z forem prevence, kromě moskytiér, sítí proti hmyzu, vhodných oděvů nebo dokonce očkování proti některým nemocem, představují repelenty. Přípravky obsahující účinné látky odpuzující hmyz. Na očkování proti klíšťové encefalitidě je sice už pozdě, ale repelent by měl patřit do základního vybavení každé rodiny. Jeho aplikace je snadná. Ocení jej rybáři, houbaři, milovníci koupání u vody, ale i turisté, maminky malých dětí i velkých táborníků. Značka Diffusil nabízí hned tři druhy repelentu. Všechny tři výrobky jako jediné na trhu obsahují ideální kombinaci dvou látek – pro odpuzení a pro hubení hmyzu.
Zdravotní riziko nákazy některou z nemocí, které přenáší klíšťata a komáři, je u nás stále podceňováno. Přestože na našem území žijí jen necelé dvě desítky druhů klíšťat, zdravotní statistika uvádí, že asi 25 % populace dospělých klíšťat je přenašečem lymské boreliózy, kolem 1-2 % klíšťat je přenašečem nebezpečné klíšťové encefalitidy. Dále mohou přenášet nemoci jako je tularemie nebo Q-horečka.
Kousnutí klíštětem může být nepříjemné i bez toho, že by klíště bylo infikované, kožní reakce, boláky, svědění a pálení postiženého místa jsou častým průvodním jevem. Zatímco díky osvětě při napadení klíštětem už většina lidí ví, jak klíště odstranit a zlikvidovat, štípnutí komárem, ovádem nebo muchničkami považujeme stále jen za obtěžující, nepříjemné ale nijak nebezpečné. Malárii, horečku dengue nebo parazitární hlístice řadíme někam mezi velmi exotické choroby, a tak před dovolenou spíše nakupujeme potraviny a opalovací přípravky než repelenty. Navíc, i bez strašení nákazou, místo vpichu většinou pálí, svědí, při rozškrabání postiženého místa může dojít k zavlečení sekundární infekce. A kdo se setkal s muchničkami jistě ví,
Unikátní, kombinovaný typ ochrany nabízí Diffusil repelent, produkt renomovaného českého výrobce aerosolů, akciové společnosti Lybar. Diffusil repelent na rozdíl od jiných repelentů obsahuje patentovanou kombinaci dvou účinných látek – pro odpuzování a pro hubení hmyzu. Jeho účinnost proti savému hmyzu i proti napadení klíštětem byla prokázána nezávislými klinickými studiemi, jeho účinek na pokožce i na oděvech přetrvává desítky hodin od aplikace. Diffusil repelent je na trh dodáván ve třech provedeních, vždy ve formě spreje, který umožňuje efektivní nanášení jak na pokožku, tak i na oděvy.
Diffusil repelent plus s maximálním účinkem má navýšený obsah odpuzující látky a prodlouženou dobu působení jak při aplikaci na pokožku, tak na oděvu. Je mimořádně vhodný jako ochrana proti klíšťatům a komárům v silně zamořených územích. Cena výrobku cca 95 Kč.
Diffusil repelent plus na oděvy má navýšený obsah odpuzující i hubící látky a je určen k ošetření oděvů a obuvi, ochranný účinek proti klíšťatům přetrvává 2-3 dny po aplikaci. Je extrémně účinný jako ochrana proti klíšťatům. Cena se pohybuje kolem 90 Kč.
Výrobky je možné zakoupit v hypermarketech i nezávislých drogeriích.
Diffusil repelent – vaše spolehlivá ochrana proti klíšťatům a komárům!
Nový komentář
Komentáře
protiklistatum.cz
Spoustu relevantních informací i s poradnou naleznete na novém webu Proti klíšťatům - http://protiklistatum.cz
Moc hezký článek. Ale proti klíšťatům je dobré chránit i vaše čtyřnohé mazlíčky - pokud chcete vědět více, podívejte se na zajímavý článek "proti klíšťatům" - http://ladynet.cz/rady-k-nezaplaceni/proti-klistatum-a-blecham-ma-smysl-jen-repelentni-ochrana/
poradnej doktor ani hygiena Vas uz ted nenaockuji, ptala jsem se na to cca pred 3 tydny, uz je pozde, leda az na podzim
Ťapina: Na boreliozu se vakcína vyvíjí, měla by být na trhu do roku 2010.
peguša: S těmi psy je to přesně tak. Psi klíšťovou encefalitidu nemají (zas mají jiné nemoci od klíšťat), ale na boreliózu pro ně vakcína existuje. Pro lidi se snad taky zkoušela, ale bylo moc nežádoucích reakcí.
paviocko: Koukám, jak plácám. Proti klíšťovce jsem myslela
Ťapina: Přesně tak, imunitu (částečnou) člověk získá asi po dvou týdnech a do té doby se nesmí setkat s infikovaným klíštětem. Jinak parádní průšvih.
paviocko: Jo, Autan jsme taky vyzkoušeli a funguje. Možná se ta borelioza vyskytuje víc právě proto, že na něj není očkování. Přece jen proti borelioze už jakási proočkovanost je. Zvláštní spíš je, že jsem někde četla, že psi se naopak mohou očkovat proti borelioze, ale proti encefalitidě ne. Možná to byla "kachna", nevím. Každopádně mě to překvapilo.
Před asi 5 lety mi jedna Dr. řekla, že infikované je stejné procento klíšťat jako dřív. Jenže, co se přestalo práškovat, tak je těch potvor celkově čím dál víc. Tudíž i když je procento stejné, jejich počet stoupá. Na chatě sečem nakraťoučko trávu a tak tam nejsou, ale stačí, když děti zaběhnou do lesa, kde mají bunkr. Nebýt nastříkané, nalapají jich mraky.
Béčko funguje, ale aby bylo opravdu spolehlivé, mělo by se začít brát už v březnu, chvilku to trvá, než se dostane do krve a krev potom těm potvorám "smrdí". Funguje to zhruba na 70 % i na komáry, ovády a jiné potvory štípavé. Ohledně tábora - pokud dítko před odjezdem třeba dva měsíce béčko bere, je to OK, i když na táboře vynechá, tak ještě zhruba měsíc jeho krev klíšťatům nevoní a dají mu pokoj. Mám to vyzkoušené. A jinak - do lesa na houby nebo na borůvky, pokud není vyloženě vedro, je dobré oblékat se podobně jako lesáci - něco s dlouhým rukávem do úzké manžety nebo na gumu, dlouhé kalhoty nacpané do bagančat nebo alespoň kotníčkových bot a čepici na hlavu.
Průšvih je, že mnohem víc se vyskytuje borelioza a proti té očkovat nejde....
Ale jinak doporučuju repelenty zn. Autan, jsou lepší než zn. Repelent...
Do nás na táborech cpali drožní a stejně to proti hmyzoušům nepomáhalo. SIce jsme všichni srmděli, ale hmyzu to nevadilo
Žížala: Očkovat by se nemělo v době, kdy už hrozí riziko styku s infekcí. Když se necháš dneska naočkovat a pozítří chytneš klíště s encefalitidou, tak to bude mít brutální průběh.
Já si taky beru béčko než jedem na dovču a žekla bych že to vliv má. Jinak na očkování není pozdě jak je psáno v článku. Mělo by se dělat dříve, ale muže se píchnout kdykoli,a protilátky jsou už po první dávce vakciny.
marrtusa: No nevím, jestli bych důvěřovala doktorovi, který by srovnával B-komplex s očkováním. To první pravděpodobně odpuzuje, ale co když pošleš dítě třeba na tábor? Kdo tam dohlídne, aby to pravidelně bralo? Učitelé a vychovatelé? Dost těžko. V tom případě je rozhodně lepší očkování. Každopádně bych to nesrovnávala. To se totiž srovnávat nedá.
??? My naštěstí máme doktora, který tenhle názor nemá. Takže nebyl problém, když jsem chtěla nechat dceru při nástupu do ZŠ, naočkovat proti planým neštovicím.
Je ale fakt, že dost doktorů má ještě zastaralé názory a myslí si, že lepší je nemoc prodělat, než se nechat očkovat. Ale prodělat klíšťový zánět mozku ....
Jelikož máme chatu v místě, kde je klíšťat více než dost, nechali jsme se naočkovat proti encefalitidě. Obava z nějaké klíštěcí nemoci je tak o polovinu nižší (i když ani očkování není 100% ochrana). Jinak samozřejmě používáme Difusil a Off. Oboje funguje. Stejně se denně prohlížíme, kvůli borelioze. Tu loni i přes ochrané prostředky čapla mladší dcera. Ale chytly jsme to včas a antibiotika zabrala. Teď musíme čas od času na krevní testík. Ony se ty potvory borelie
dokážou zapouzdřit a přečkají v těle i přes Atb. Pěkně čekají a mohou, v případě oslabení organizmu, znovu zaútočit třeba uprostřed zimy. Bestie zrádný
.
simousek:ja tu zkusenost mam!Nase vyborna PANI doktorka mi becko kdysi doporucila vic nez nejaky ockovani a musim uznat ze to funguje.Nez vyrazime do lesa,vezmeme si Becko a klistata se fakt nechztaji.
V.Nováková: Ha, rybáři se pivem natírají, ale určitě né zevně.
Můj strejda se takto "natírá", nikdy neměl klíště a komár by raději chcípl hlady než aby si lokl.
používáme diffusil červený a repelent žlutý, červený diffusil mi přijde, že tolik nesmrdí
, a používám je hlavně proti komárům, na mě klíšťata nejdou je-li nás víc
V.Nováková:
fuj, to musí smrdět víc, než to béčko...jednou kdysi mi kamarádka natužila vlasy
, to byl smrad !!