Jak se chráníte před klíšťaty? 
Jednu z forem prevence, kromě moskytiér, sítí proti hmyzu, vhodných oděvů nebo dokonce očkování proti některým nemocem, představují repelenty. Přípravky obsahující účinné látky odpuzující hmyz. Na očkování proti klíšťové encefalitidě je sice už pozdě, ale repelent by měl patřit do základního vybavení každé rodiny. Jeho aplikace je snadná. Ocení jej rybáři, houbaři, milovníci koupání u vody, ale i turisté, maminky malých dětí i velkých táborníků. Značka Diffusil nabízí hned tři druhy repelentu. Všechny tři výrobky jako jediné na trhu obsahují ideální kombinaci dvou látek – pro odpuzení a pro hubení hmyzu.

   

Zdravotní riziko nákazy některou z nemocí, které přenáší klíšťata a komáři, je u nás stále podceňováno. Přestože na našem území žijí jen necelé dvě desítky druhů klíšťat, zdravotní statistika uvádí, že asi 25 % populace dospělých klíšťat je přenašečem lymské boreliózy, kolem 1-2 % klíšťat je přenašečem nebezpečné klíšťové encefalitidy. Dále mohou přenášet nemoci jako je tularemie nebo Q-horečka.

 

Kousnutí klíštětem může být nepříjemné i bez toho, že by klíště bylo infikované, kožní reakce, boláky, svědění a pálení postiženého místa jsou častým průvodním jevem. Zatímco díky osvětě při napadení klíštětem už většina lidí ví, jak klíště odstranit a zlikvidovat, štípnutí komárem, ovádem nebo muchničkami považujeme stále jen za obtěžující, nepříjemné ale nijak nebezpečné. Malárii, horečku dengue nebo parazitární hlístice řadíme někam mezi velmi exotické choroby, a tak před dovolenou spíše nakupujeme potraviny a opalovací přípravky než repelenty. Navíc, i bez strašení nákazou, místo vpichu většinou pálí, svědí, při rozškrabání postiženého místa může dojít k zavlečení sekundární infekce. A kdo se setkal s muchničkami jistě ví, že málokdy jde o jediné kousnutí, postižená místa bolí a dlouho se hojí.

   

Unikátní, kombinovaný typ ochrany nabízí Diffusil repelent, produkt renomovaného českého výrobce aerosolů, akciové společnosti Lybar. Diffusil repelent  na rozdíl od jiných repelentů obsahuje patentovanou kombinaci dvou účinných látek – pro odpuzování a pro hubení hmyzu. Jeho účinnost proti savému hmyzu i proti napadení klíštětem byla prokázána nezávislými klinickými studiemi, jeho účinek na pokožce i na oděvech přetrvává desítky hodin od aplikace. Diffusil repelent je na trh dodáván ve třech provedeních, vždy ve formě spreje, který umožňuje efektivní nanášení jak na pokožku, tak i na oděvy.

 

Diffusil repelent spolehlivě hubí a odpuzuje klíšťata, ovády, muchničky a komáry a je ideální pro přímou aplikaci na pokožku a vlasy. Vyrábí se hned ve 3 velikostech (75 ml, 150 ml a 200 ml), aby vyhověl nárokům rodinného balení i malého, kapesního spreje, který se vejde do každého batůžku. Cena nejmenšího balení cca 45 Kč, většího cca 49 Kč a největšího 200ml se pohybuje kolem 60 Kč. 

 

Diffusil repelent plus s maximálním účinkem má navýšený obsah odpuzující látky a prodlouženou dobu působení jak při aplikaci na pokožku, tak na oděvu. Je mimořádně vhodný jako ochrana proti klíšťatům a komárům v silně zamořených územích. Cena výrobku cca 95 Kč.

 

Diffusil repelent plus na oděvy má navýšený obsah odpuzující i hubící látky a je určen k ošetření oděvů a obuvi, ochranný účinek proti klíšťatům přetrvává 2-3 dny po aplikaci. Je extrémně účinný jako ochrana proti klíšťatům. Cena se pohybuje kolem 90 Kč.

Výrobky je možné zakoupit v hypermarketech i nezávislých drogeriích.

 

Diffusil repelent – vaše spolehlivá ochrana proti klíšťatům a komárům!

 

Reklama