Jaro a léto se kromě krásného počasí vyznačují i aktivitou nejrůznějšího obtížného hmyzu. Při společných procházkách přírodou s vaším čtyřnohým kamarádem se můžete setkat s mnohými z nich. Nejběžnější jsou komáři, klíšťata, blechy či vši. Jak je ale udržet od psího kožíšku co nejdále?

Jako ideální možnost se jeví různé repelenty či antiparazitní spreje na bázi insekticidů. Mnohdy však mají takové složení, že je nelze bezpečně užívat u štěňat nebo březích fen. Některý pejsek zase může být citlivější či alergický na jednu nebo více obsažených složek. Co v takovém případě?

Meforsan

Přírodní obojek proti  parazitům

Ideálním řešením může být Menforsan přírodní obojek pro psy odpuzující klíšťata a blechy. Více najdete ZDE. Obsahuje přírodní oleje a esence z citrónu a eukalyptu, čímž poskytuje aktivní ochranu proti různým druhům hmyzu, hlavně blechám, klíšťatům, komárům a vším. Je netoxický, a proto ho můžete bezpečně použít u štěňat od prvního měsíce života, březích fen a psů, kteří trpí alergií na běžné insekticidy. Menforsan přírodní obojek pro psy odpuzující klíšťata a blechy poskytuje aktivní ochranu po dobu tří měsíců. Nespornou výhodou je univerzální velikost, kterou si individuálně nastavíte bezpečnostní přezkou, aby pejsek obojek neztratil. Nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky či kontraindikace.

Tip: Tento obojek můžete ještě posílit aplikací Menforsan antiparazitní pipety, popř. užitím Menforsan přírodního repelentního šamponu proti hmyzu pro psy.

Pipety:

Meforsan

Menforsan antiparazitní pipety jsou ideálním řešením. Díky výtažkům z konopí, citronu a pelargonií poskytují perfektní ochranu proti nejrůznějším roztočům, blechám, klíšťatům a létajícímu hmyzu. Jsou stoprocentně přírodní, takže jejich použití je možné u březích fen, štěňat a psů s alergií na běžné insekticidy. Aplikují se lokálně a poskytují spolehlivou 30denní ochranu.  K používání jsou vhodné po celý rok. Nejsou známé žádné kontraindikace či nežádoucí účinky.

Repelentní šampon:

Menforsan přírodní repelentní šampon proti hmyzu pro psy, obsahující přírodní extrakt citronely, dokáže po aplikaci odpuzovat všechny druhy hmyzu, včetně komárů. Umytím šamponem pejska navíc zbavíme všech typů parazitů, které mohl doposud na procházkách nasbírat. Nejčastěji se to týká blech, klíšťat, štěnic a roztočů. Díky vyváženému pH je šampon ideální pro časté používání a vhodný je pro všechna plemena psů.

Více informací najdete zde:

Čtěte také:

Reklama