slunceDětská pokožka reaguje na slunce daleko citlivěji než naše dospělá. V horkých dnech ale dítě nemůžeme stále držet ve stínu nebo jej chránit neprostupným oděvem. Pokud dítě už chodí, není možné jej udržet mimo palčivé slunce.

Dětská kůže je na slunci velmi zranitelná. Může dojít k velmi rychlému spálení pokožky a genetická informace v buňkách může zůstat navždy poškozená. Dermatologové nás varují před nebezpečnými UV paprsky. Kromě škodlivého UVB, které způsobuje rakovinu, ozónová vrstva propouští i UVA paprsky, které způsobují sluneční alergie pigmentové skvrny a mnoho dalších.

Dnes je již dokázáno, že každé spálení kůže, si kůže pamatuje a zvyšuje se tak pravděpodobnost rakovinového bujení v pozdějším věku.  To platí i pro dětskou pokožku. Péče o spálenou pokožku je navíc pro děti velmi nepříjemná. Postižené místo bolí a dítě může mít teplotu.

Právě proto, abychom těmto komplikacím předešli, je důležité používat kvalitní prostředky s vysokým ochranným faktorem. Dermatologové i pediatři nedoporučují pro ochranu dětské pokožky přípravky s menším faktorem, než je SPF 50.  V období od 12–14 hodin by malé děti neměly vůbec pobývat na přímém slunci, záření je v tuto dobu nejintenzivnější.

Jak tedy pokožku dětí dobře ochránit? Musíte se spolehnout na kvalitní přípravky pro ochranu před sluncem, určeným přímo pro děti. Naším tipem jsou například produkty z kosmetické řady přípravků značky HiPP.

Z jakých produktů si můžete vybrat?

HiPP

  • HiPP Babysanft Dětský krém s vysokým ochranným faktorem SPF 50
  • HiPP Babysanft Dětské tělové mléko s vysokým ochranným faktorem SPF 50

www.hipp.cz

HiPP

Reklama