Jan Šibík o Xiaomi 12 Pro

„Jako fotografovi mě na novém modelu Xiaomi 12 Pro nejvíce nadchnuly jeho tři skvělé světelné objektivy. Všechny mají „mega“ rozlišení 50 Mpx, takže můžete dělat velké výřezy, aniž by to mělo negativní vliv na kvalitu snímku. Senzor hlavního foťáku je od Sony a technologie CyberFocus umožňuje sledovat jak lidskou postavu, tak třeba vašeho psa a přesně zaostřit i když je vše v pohybu,“ říká Jan Šibík, který během týdne otestoval hlavní funkce během různých světelných podmínek. „Xiaomi 12 Pro doporučuji zvláště těm, kterým záleží na maximální kvalitě snímků. Tu oceníte zvláště v tom případě, když si snímky necháte nazvětšovat na fotopapír a vystavíte doma na stěně. A ještě jedna super věc: mobil nabijete za 20 minut!“ dodává Šibík.

si.jpg

Špičkové fotografické vlastnosti

Xiaomi 12 Pro vyniká třemi nejmodernějšími 50Mpx fotoaparáty se špičkovým velkým hlavním senzorem Sony IMX707. Tento snímač je schopen zachytit velké množství světla a přináší pokročilé zobrazovací schopnosti s vyšší rychlostí ostření a zvýšenou přesností barev.

Kromě působivého hardwaru přináší Xiaomi 12 Pro také vylepšené proprietární AI algoritmy společnosti Xiaomi. Tyto inovace uživatelům usnadňují zaznamenání každého okamžiku i při slabém osvětlení nebo u pohybujících se objektů. Xiaomi ProFocus inteligentně identifikuje a sleduje objekty, čímž zabraňuje rozmazání a rozostřeným záběrům pohybujících se nebo zahalených objektů. Mezi vylepšení patří také funkce automatického ostření na oči a obličeje. Ultra Night Video využívá proprietární algoritmy Xiaomi k nahrávání videa i při extrémně slabém osvětlení.

Nabíjení nové generace

Xiaomi 12 Pro podporuje rychlé nabíjení až 120 W Xiaomi HyperCharge, takže baterii o kapacitě 4 600 mAh lze pomocí režimu Boost plně nabít za pouhých 18 minut.

O Janu Šibíkovi

Jan Šibík je jedním z nejznámějších českých fotografů současnosti a doslova žijící legendou reportážní a válečné fotografie. Podnikl na 250 reportážních cest do všech koutů světa a zároveň vyfotografoval i stovky reportáží v České republice. Za svou práci obdržel nespočet fotografických cen, mezi nimiž také World Press Photo v roce 2004. Dvacet let pracoval jako vedoucí fotooddělení a obrazový redaktor v časopise Reflex. V posledních letech je na volné noze, nadále fotí a pořádá fotografické workshopy u nás i v zahraničí, mezi něž patří například i workshop Fotíme mobilem.

lala.jpg

O společnosti Xiaomi Corporation

Společnost Xiaomi Corporation byla založena v dubnu 2010 a vstoupila na hlavní trhy hongkongské burzy cenných papírů 9. července 2018 (1810.HK). Xiaomi je především internetovou společností s chytrými telefony a inteligentními zařízeními propojenými platformou Internet věcí (IoT).

Společnost Xiaomi se svou vizí „spřátelit se s uživateli a být nejlepší společností v jejich srdcích“, neustále pokračuje v inovacích, a usiluje o vysoce kvalitní uživatelskou zkušenost a provozní efektivitu. Společnost neúnavně staví skvělé produkty s poctivými cenami, aby umožnila každému na světě užít si lepší život díky inovativním technologiím.

Xiaomi je jednou z předních světových společností vyrábějících chytré telefony. Společnost se se svým podílem na trhu, pokud jde o dodávky chytrých telefonů, zařadila ve třetím čtvrtletí roku 2021 globálně na 3. místě. Společnost rovněž založila přední světovou spotřebitelskou platformu AIoT (AI + IoT), ke které bylo k 30. září 2021 připojeno více než 400 milionů chytrých zařízení, s výjimkou chytrých telefonů a notebooků. Produkty Xiaomi jsou k dispozici ve více než 100 zemích a regionech po celém světě. V srpnu 2021 společnost potřetí dostala na seznam Fortune Global 500, kde se umístila na 338. místě, což je nárůst o 84 míst ve srovnání s rokem 2020.

Xiaomi je součástí indexů Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.