Téma je dnes hodně záludné. Představte, si, že v Praze 10 existuje restaurace Obžerství, čepují tam Staropramen, tedy oblíbený Starouš 10 i 12 . Tedy dobré pivo, a otvíračka je od 11 dopoledne do rána. Hold mocná ruka trhu nabízí všechno možné i nemožné. Dnes ode mně jen krátky příspěvek s jiným úhlem pohledu na obžerství.

Nadměrnou žravostí, obžerstvím se vyznačují snad všichni mladí lidé, ale některým to vydrží i do pozdního věku. Faktem je, že u nás doma jsou z té příčiny dveře u ledničky osahanější než některé dámy na E55, nebo v více frekventovaném nevěstinci.

Bulimik se nadbytku stravy mnohdy snaživě zbavuje stejnou cestou, kudy ji do těla vložil. To u nás nehrozí.

My si užíváme trávení a dobrého tradičního pocitu z dobrého jídla. Také nekazíme estetický dojem při pohledu na nás "vyčnívajícími kostmi a hranami". Obloučky, obliny, příjemné a hebké na dotek. Radost pohladit, a když přitisknout, tak neotlačit.

Lidé s nadměrným příjmem potravy, nejsou schopni ovládat svůj pocit hladu. Potřebný příjem energie je regulován pocitem hladu. Ten vzniká v závislosti na hladině cukru v krvi a informací z trávicího traktu v mozkovém centru hladu a sytosti v hypotalamu. Nemocní lidé často používají potravu k uspokojení jiných než výživových potřeb (tzv. sycení emočního hladu). Jakoby nebyli schopni rozlišovat mezi skutečným hladem (potřebou jíst, za účelem dočerpání nezbytné energie pro tělo) a jinými stavy. Většinou jsou tito lidé zaujati jídlem natolik, že neví, kdy jsou hladoví. Jídlem si kompenzují jiné věci a jídlo konzumují v obrovském množství a většinou i nezdravé (chorobná žravost).Obžerstvím rozumíme nemírné jídlo a pití, dychtivou žádostivost, prudkou, nemírnou touhu po potravě; . V naší blahobytné společnosti, jež opravdový hlad nezná, se za hlad označuje už i chuť k jídlu.

Člověk může dychtivě nebo lačně jíst, když má skutečný hlad. Ale .....hříšné pojídání zahrnuje jednak poživačnost zrozenou z nadbytku, jednak přesunutou, transportovanou touhu po jídle a pití, která má nahradit vnitřní, psychický hlad. Typickými příklady jsou náruživí jedlíci a alkoholici.

Chceme-li porozumět hříchu obžerství, musíme si uvědomit, co je to hlad a žízeň. Význam hladu a jeho vliv na tělesný a duševní stav člověka výstižně vyjádřil Homér v Odysseji: ?"Není nic bezuzdnějšího a děsivějšího než je hlad, který se člověku stále připomíná".

Na závěr. Obžerství, až chorobná žravost jsou vždy!!!! signálem onemocnění, jak u cukrovky, u poruch štítné žlázy, ledvin, slinivky břišní a nervové soustavy. Obžerství je i signálem nemocné duše.

Tana M


 

Vím, že to myslíte dobře, ale s  vaší nekompromisní definicí se neztotožňuju. Již jsem se několikrát přežral tak, že jsem se nemohl odvalit od stolu, tzn. dopustil se obžerství, ale nemocný nejsem. Aspoň doufám. Jen jsem se nedokázal ovládnout… A naštěstí je to zřídka, protože jinak bych byl koule... Je velký rozdíl mezi každodenním přežíráním a nárazovým ... Ale nejsem psycholog a je možné, že se mýlím...

Turnaj v samolodích už běží: Více ZDE: VYHRAJTE TO, NA CO MÁTE CHUŤ

Dnes si povídáme na téma obžerství. Děkuji za váš zájem. Příspěvků nám chodí spousta. Je vidět, že jídlo a věci s ním spojené jsou vám blízké.

Tak se neostýchejte ani vy. Napište nám na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

a třeba právě vás vyberu a dám vám na konci dnešní editace dárek. Jaký – sledujte novinky, dovíte se to během dne!

 

 

Reklama