Někdy si říkám, že je možná lepší, že nové trendy nepřebíráme tak rychle. Ještě jsme se nestačili vzpamatovat ze stěnového „moru“, a už je tady zase. Ale možná vám se tento trend líbí.

obyvák

Stěna a sedačka. Obýváky našich domácností se podobaly jako vejce vejci. Po revoluci chtěla většina lidí žít jinak, nově, moderně houfně se stěn zbavovala. V interiérech se to pěkně provětralo, zavládl trend minimálního množství nábytku a přednost dostaly solitéry. No vida, a stěny se možná osvědčily jako nejlepší druh nábytku do obývacích pokojů. Nezaberou moc místo a hodně se do nich vejde.

obyvák

Ale co já vím, třeba je to jen módní výkřik mladých designérů, kteří stěny nezažili a objevují Ameriku. Ve stěnách spatřují jakýsi návrat k retru tak, jak je to i v jiných odvětvích.

obyvák

Ale nic není úplně stejné, jako bylo. Nevstoupíme (naštěstí) dvakrát do téže řeky a móda obývacích stěn doznala změn. Jak se mi to pěkně rýmuje. Jsou jednodušší, subtilnější, barevné. Dominantou jsou masivní sedačky, na rozdíl od let minulých bez křesel. Na ty už asi nezbylo místo.

obyvák

Jak se vám líbí nové trendy v obývacích pokojích? Inspirovaly vás, nebo ne?

obyvák

Zdroj foto: EXX

Čtěte také:

Reklama