Včerejší bouřka se silným větrem zvedla za židlí nejen záchranáře, hasiče, energetiky a železničáře, ale zvedala i poměrně těžké předměty.

 

Plachtil i s přívěsem

Představte si, že jste hlídač a vklídku si sedíte na okraji stavby ve svém obytném přívěsu a zokénka pozorujete šňůry deště. Tu pojednou se celá vaše kancelář vznese a odplachtí.

Vážným věcem by se člověk usmívat neměl, ovšem to bychom nesměli disponovat obrazotvorností, abychom si nepředstavili vyjukaného dědu, který se křečovitě drží dřezu, zatímco karavan sním plachtí vzduchem neznámo kam.

Muž poměrně hladce přistál na 30 m vzdáleném poli. Byl všoku, čemuž se nelze divit, ale hasiči proklestili příjezdovou cestu záchranářům, a ti se o vyděšeného „pilota“ postarali.


Mužpřežil bez úhony.


Vzhledem klidské sounáležitosti a také smyslu pro humor dostane nedobrovolný letec určitě vmístní hospůdce i čestné místo a pivo zdarma, když se se štamgasty o svůj zážitek barvitě podělí.

A kronika obce Slavošov má přírůstek jako hrom.

Ve Starém Smolivci si zase jedna rodina prohlédla blesk nebezpečně zblízka, kdyžnavštívil jejich rodinný domek. Nikomu se naštěstí nic nestalo a domek stojí.

 

Na dráze problémy ještě trvají

„Nejezdí rychlíky Praha - České Budějovice na sever od Tábora, v úseku Heřmaničky - Benešov u Prahy - Strančice, trať je na několika místech zcela neprůjezdná, osobní vlaky byly nahrazeny autobusy, rychlíky jezdí pouze v úseku Tábor - České Budějovice.“

 

Na mnoha místech jsou zatopené sklepy a podzemní garáže. VPraze se tentokrát nic nevznášelo, vyjma špatně upevněných truhlíků smuškáty a zahradního nábytku.

http://anomal.cz

Reklama