Načerno nejezdím, nechci vyhazovat peníze za pokuty.
Stačí, že občas nějakou zaplatím za přecházení silnice mimo zebru.

Letos na Silvestra jsme jeli s manželem a přáteli nakupovat na oslavu. Nastoupili jsme do tramvaje a protože jsem neměla koupenou měsíční jízdenku, musela jsem si jít koupit jízdenky k řidičce. Chtěla jsem po ní slušně 4 jízdenky a ona se na mě rozkřičela, že není žádná trafika ani automat, že je to doplňkový prodej, tak proč chci tolik jízdenek.

Obvykle na podobné řvaní nereaguji, ale ta paní mě tak namíchla!!!!

U nás samozřejmě u zastávky je automat, ale s železnou pravidelností rozbitý, a samozřejmě nefungoval ani teď. Trafika byla taky zavřená. Tak jsem se rozeřvala na paní řidičku, jestli mám jako raději jet načerno, a jestli za mě bude platit pokutu. Paní řidička sklapla a lístky mi prodala.

Přidala si k ceně asi 4 Kč, předpokládám, že omylem.

Ale ať si je užije ve zdraví.

Někdy se opravdu nevyplácí obyčejná lidská slušnost a poctivost. Ještě, že máme i usměvavé řidiče u nás v Ostravě. J

 

slonbidlo


Milá Slonbidlo,

táto situácia akoby verne opisovala slovenské pomery! I keď som zástanca asertivity, ktorá  mi vždy pomohla, všimla som si, že niekedy skutočne pomáha malý náboj agresivity, napríklad vo forme zvýšeného hlasu.

Je to zvláštne, že na jednej strane podporujeme pozitivitu a na strane druhej vyhovujeme ľuďom, ktorí sú "agresívni", aby sme "náhodou neprišli k úrazu". A tak veľa "agresívnych" ľudí dosiahne takmer vždy to čo chce! 

Reklama