UnCuentoPerfecto-Netflix-85.jpg
Foto: Felipe Hernández/Netflix

Na léto si Netflix pro své diváky připravil spoustu filmových i seriálových novinek, mezi nimi i španělskou mini sérii Dokonalá pohádka, která se krátce po vydání 28. července vyšplhala mezi TOP 10 nejsledovanějších pořadů Netflixu. V některých zemích dokonce až na samotný vrchol.

Děj vypráví o bohaté dědičce hotelového impéria Margot a Davidovi, který spí u přátel na gauči a snaží se uživit třemi brigádami. Tihle dva zkrátka nemohou být rozdílnější. Ačkoliv se může zdát, že má Margot všechno, s láskou na tom není zrovna nejlépe. Chystá svatbu se svým velice pohledným snoubencem, ze které je značce nervózní. Když přijde den D, zpanikaří a uteče od oltáře. Zhrzený partner se z toho nemůže vzpamatovat, a tak odjede do zahraničí, aby si dali od vztahu pauzu.

Margot marně hledá sama sebe a vůbec by ji nenapadlo, že najít správnou cestu jí může pomoci právě zmatkař David. Úplnou náhodou na sebe narazí v baru, kde David pracuje a spřátelí se. David zrovna dostal kopačky, a tak oba napadne plán, jak získat své protějšky zpět. Navíc chtějí oba přijít na jiné myšlenky. Když Margot dostane nabídku odletět do Řecka na dovolenou, rozhodne se vzít Davida s sebou. Pak už jen stačí hádat, zda se do sebe zamilují, nebo získají zpět partnery, o které přišli. Nicméně, konec je rozhodně překvapiví a možná budete chvíli trochu v šoku.

Seriál plný erotických scén, romantiky okořeněný špetkou humoru byl natočen podle úspěšné stejnojmenné knihy španělské autorky Elísabet Benaven, která vyšla i u nás. Podle jejích knih je mimochodem natočen také ženami velmi oblíbený seriál Valeria, který je dostupný taktéž na Netflixu.

Dokonalá pohádka zabodovala nejen ve sledovanosti, ale také v hodnocení diváků. Ti Čeští a Slovenští dali mini sérii na ČSFD pěkných 76 %. Globální hodnotící platforma Rotten Tomatoes pak ukazuje hodnocení publika dokonce s 88 %.

„Má to prostě drajv, vtip i smutné okamžiky. Výraznými benefity jsou práce s myšlenkovými pochody obou hlavních hrdinů a rozdělení časových linek na konci příběhu,“ stojí například v jedné z recenzí na ČSFD a další uvádí: „Obvykle neobvyklá romantika s výborným hudebním podkresem. Celý příběh se proplétá okolo hlavních postav, které objevují, co je dělá šťastnými.“

UN-CUENTO-PERFECTO-S01-E05-22102022-FELIPEHERNANDEZ-DSCF2954-2.jpg
Foto: Felipe Hernández/Netflix
 
Zdroje: Autorka článku, Netflix, ČSFD, Rotten Tomatoes

Reklama