Věci, které prvňáček bude ve škole potřebovat, většinou rodiče dostávají předem vypsané na papíře, popřípadě je učitelé nakupují pro celou třídu hromadně. Existují ale vychytávky, které možná na seznamu chybí, ale určitě se budou hodit. Učitelka prvního stupně Mgr. Helena Korfová se podělila o své tipy. Všechny produkty jsou k sehnání v hypermarketech Globus, které se v srpnu a v září mění na největší papírnictví ve městě.
5f181882ab315obrazek.png

Desky s drukem
Pokud chcete předejít rozsypaným písmenkům nejen po aktovce, ale i po pokoji, pořiďte pevné desky s drukem, do kterých vkládejte desky s písmenky.

Pevné desky s drukem jako „důležitá obálka“
Jejich praktičnost využijete na vkládání „notýsku nebo žákovské knížky“. Ale dobře poslouží i na vkládání domácích úkolů a pracovních listů. Tuto obálku můžete zároveň využít jako dobrého prostředníka komunikace – vkládejte sem důležité vzkazy pro paní učitelku, peníze, nebo naopak v ní dostanete vzkazy od paní učitelky. Prvňáček pak tyto důležité věci má hned při ruce a nehledá je po celé aktovce.

Permanentní fix
Doporučuji také zakoupit. Určitě ne pro školáka, ale pro vás. Je totiž skvělým pomocníkem na podepisování úplně všeho. Je dobré podepsat nejen obě z přezůvek, ale i každé vystřižené písmenko, pero i pastelku. Děti v první třídě si ještě tolik neumění ohlídat své věci, můžete tím předejít nechtěným výměnám.
5f1ab7feda03dobrazek.png
Pět průhledných obalů A5 a pět průhledných obalů A4
Vyhnete se tím „honbě“ za rozličnými obaly nestandartních velikostí větších školáků. I vy budete potřebovat obaly jiné, ale ty počkají. Důležité je mít obalené alespoň to základní, aby prvňáček nebyl hned smutný z pomačkaného notýsku (žákovské knížky) nebo úplně nové Živé Abecedy. Barevné a neprůhledné obaly jsou sice lákavé a krásné, ale mnoho učitelek požaduje průhledné, protože obzvlášť v 1. třídě se sešity razítkují jmény. A také je praktické na první pohled vidět, o jaký sešit jde.

Nakupujte pomůcky společně s dětmi
Alespoň ty nejdůležitější. Ale má to dva jednoduché důvody. Když si dítě vybere pomůcky takové, jaké se jemu budou líbit, bude se do školy mnohem více těšit. Druhý důvod je ten, že všechny rady a doporučení jsou prima, ale holky i kluci chtějí mít na svých aktovkách, penálech a ostatní výbavě obrázky oblíbených hrdinů, která mají rádi. To je pro ně to nejdůležitější.

Tip: Sehnat veškerou výbavu do školy může být docela náročné, zajděte do Globusu, největšího papírnictví ve městě, nakoupíte zde kompletní školní vybavení pro školáky všech věkových kategorií. Před nákupem si vytvořte přehledný seznam v aplikaci Můj Globus. Nejen školní pomůcky, ale i další vybavení např. do tělocviku nebo to svačinové zde koupíte s garancí kvality.

Více užitečných rad a tipů najdete na www.globus.cz

5f1818933473aobrazek.png

Reklama