podprda

Obří pračka, několikametrová rtěnka nebo největší vysavač, jaký kdy uvidíte - to je jen několik milníků v životě žen, které představuje netradiční výstava Inovace ve světě žen na pražském Andělu. Expozice vyzdvihuje předměty, přístroje a objevy, které v průběhu 20. století představovaly velké inovace, aby se následně staly samozřejmou součástí života žen. Exponáty je možné obdivovat zdarma a v kteroukoli denní či noční hodinu až do 15. srpna 2010.

Inovace vskutku obřích rozměrů stojí za vidění nejen kvůli gigantickým rozměrům, ale i díky neuvěřitelnému příběhu, který je s nimi spojený. Kdo by si pomyslel, že pračka byla svého času inzerována jako stroj vhodný i pro plnění klobás či mletí masa? Dalším vystaveným předmětem je vysavač, jenž se objevil na přelomu století a přemísťovalo jej koňské spřežení. Expozice také nemohla pominout dvě z hlavních ženských zbraní: rtěnku a řasenku, stejně jako podprsenku, jejíž začátky sahají k excentrické dámě sešívající k sobě kapesníky. K dalším exponátům patří nylonové punčochy, podprsenka, vysoušeč vlasů, napařovací žehlička a kalhotový kostým.

Výstavu Inovace ve světě žen, kterou Pražanům přináší značka Ariel, lze shlédnout zdarma 24 hodin denně na Piazzettě Anděl, Stroupežnického 21-25, Praha 5. Autorem výstavy jsou maďarský scénograf Márton Ágh a jeho krajanka Rita Halasi, kurátorka prestižní přehlídky Budapest Design Week. Výstava se letos na jaře prezentovala v ulicích Budapešti a vzbudila nebývalou pozornost tuzemských i zahraničních médií včetně CNN.

Expozici inspirovala letošní inovace značky Ariel - Ariel gelové kapsle, které lze vnímat jako dosud poslední v řadě velkých objevů pro ženy. Ariel gelová kapsle představuje malé, vodou rozpustné pouzdro s přesnou dávkou pracího prostředku. Ariel gelová kapsle zajišťuje vynikající výsledky, neboť obsahuje gel, který je dvakrát koncentrovanější při odstraňování skvrn než ostatní tekuté prací prostředky Ariel. Díky kompaktní velikosti jsou kapsle lehké a nenáročné na prostor.

 

 

 

 

Reklama