Milovníci čokolády, mějte se na pozoru!!! V Muzeu čokoládových obrazů v pražské Týnské ulici máte ojedinělou příležitost pokochat se opravdovými čokoládovými obrazy!

Víkendová soutěž:
4) Mladá je velká,
stará je malá.


Umělec Vladomír Čech se rozhodl pro originální způsob, jak namalovat obraz, a zvolil tzv. Čokoládovou techniku, kdy roztopenou čokoládou kreslí špachtlí po plátně. Nejde však o žádné matlanice, jak by se zprvu mohlo zdát, ale o skutečná mistrovská díla, a to jak v podobě portrétů, zátiší, aktů i krajinek. Celá výstava probíhá v duchu manifestu Modrý vítr, který Čech sepsal v roce 2000, a jehož smyslem je tvorba pozitivně naladěných dvoubarevných děl.

To se mu rozhodně v případě jeho sladké výstavy povedlo, dobrou náladou vás nakazí hned při prvním pohledu na jeho obrazy. Pokud se zblízka podíváte na některý z jeho výtvorů, sbíhají se vám sliny a začnete přemýšlet o nejbližším obchodě, kde byste tuto výtečnou hnědou pochutinu, uchvacující vaše smysly, sehnali.

V několika místnostech si tak můžete prohlédnout obrazy tvořené kombinací tmavé a světlé čokolády, ale také i obrazy barevné. Ty jsou rovněž vyrobeny z čokolády, leč použitá čokoláda je nejdříve obarvena potravinářskými barvivy. Hned na začátku vaší prohlídky se vám dostane malého dárečku v podobě čokoládky, což je samozřejmě vzhledem k výstavě nanejvýš stylové. Celá atmosféra výstavy je vykreslena uvolňující hudbou z afrických a jihoamerických koutů světa. Máte tak možnost na chvíli se oprostit od každodenní všednosti a zavítat do útulného čokoládového světa. 

Zajímáte-li se o historii čokolády, najdete ji spolu s doplňujícími informacemi v rámci výstavy na jednom místě. Pro děti jsou nachystány dotazníky, které když správně vyplní, dostane se jim sladké odměny. Nejedná se tudíž čistě o umělecký zážitek, ale také o dobrý tip na rodinný výlet.

Zaujme-li vás čokoládová tvorba, můžete si vyzkoušet své tvůrčí schopnosti a dovednosti namalovat vlastní čoko-obraz. Kdo by odolal?

Otevírací doba: po-ne, 11:30-19:00

Základní vstupné: 100 Kč

Studenti a senioři : 80 Kč

Děti 50 Kč, v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. 

Reklama