Pokud aktuálně nehodláte francouzskou metropoli navštívit, rozhodně to nevadí. Bohatě postačí, pokud si pořídíte nějaký zajímavý obraz, který ji bude dokonale charakterizovat. O faktu, že takovýchto obrazů existuje neskutečné množství, se společně v následujících řádcích přesvědčíme. Paříž má skutečně co nabídnout a především architektonické skvosty v čele s majestátně vyhlížející Eiffelovou věží rozhodně stojí za zhlédnutí. Mít něco takového i v domácnosti se každopádně vyplatí. Teď už se jen rozhodnout pro konkrétní provedení. My vám několik nabídneme.

Kouzlo staré Francie
 

Hlavní město země galského kohouta se vyznačuje do jisté míry starými tradicemi. Ano, samozřejmě se ani jemu vliv globalizace a nejrůznějších nových architektonických výdobytku nedokázal vyhnout. Pravda je ovšem taková, že tady najdeme krásná zákoutí, jež nám dají vzpomenout na doby dávno minulé, kdy lidé ještě chodili pěšky a na ulicích se bylo možné setkat třeba jen s koňskými povozy. Paříž je v tomto ohledu dokonale romantická a vůbec nevadí, že na vás dohlíží prostřednictvím poněkud industriálně laděné Eiffelovky. Ta má své kouzlo jak ve dne, tak i v noci, kdy je nasvícená a opravdu tvoří jakýsi dominantní bod celého velkoměsta. Jestliže navíc zvolíte obrazy v retro provedení, celý pocit z celkové kompozice se ještě znásobí.


Notre Dame z mnoha úhlů pohledu
 
Mezi velmi výrazné a známé obrazy Paříže se jistě řadí ty, které zobrazují slavnou katedrálu Notre Dame. Tato tradiční katedrála označovaná jako Chrám Matky Boží si zaslouží pozornost každého člověka, který Paříž alespoň trochu zná. Její monumentálnosti si všimla celá řada malířů, kteří se ji snaží zobrazit různými způsoby. Není se čemu divit, jelikož se jedná o památku, jejíž stavba započala již ve 12. století. Jen velmi složitě bychom hledali jinou budovu staršího rázu. Zajímavá je třeba v sytě barevném provedení, kdy to autor obrazu jakoby s barevnými odstíny přehání. Zaujmout ale může i naopak ve variaci sépie, případně klasické černobílé kombinaci. Záleží na tom, do jakého interiéru hodláte tento obraz instalovat. Pokud chcete mít něco mezi retro stylem a moderním pojetím, volte variaci této katedrály na podzim.
 
Eiffelova věž z mnoha úhlů pohledu
 
Dominantou hlavního města Francie je zcela jistě kovová konstrukce Eiffelovy věže. Ta vznikla na konci 19. století jako protiváha slavné Chrysler Building. Měří až neuvěřitelných 324 metrů a specifická je především zajímavě a unikátně řešenou konstrukcí. Možná i proto je vděčným terčem fotografů i malířů z celého světa. Obrazy s motivem Eiffelovy věže se většinou nesoustředí pouze na tuto monumentální stavbu, ale také na okolí. Především vícedílně obrazy Paříže právě touto dominantou disponují. Zachycují ale i její okolí podílející se na kouzlu tohoto města. Moc hezké jsou i individuální kresby Eiffelovy věže doplněné o tradiční francouzské nápisy. Vypadají neskutečně autenticky a lidé, kteří k vám přijdou, se budou na chvíli cítit jako v nějaké útulné francouzské kavárničce na břehu řeky Seiny.

 
myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/mesta/pariz/

Vintage, sépie, anebo spleť barev?
 
To už je pouze na vás samotných. Výraz interiéru může být různorodý. U vintage stylu se počítá s dalšími doplňky v retro provedení. Moc hezky vypadá například obraz, na kterém je v popředí staré závodní auto a v pozadí právě symbol Paříže Eiffelova věž. Kompozice v sobě snoubí velmi zajímavé detaily, na kterých se dá v podstatě jakékoli místnosti stavět. Kontrast není nijak vlezlý a celkem vypadá poutavě. Jinak se jeví moc pěkně třeba i pohled na Montmarte v provedení sépie. To je také vcelku jednoduché, málo výrazné, a přesto trefné. Pokud chcete na obraz hodně upozornit, volte doslova spleť barev. Vyobrazen takto může být třeba vítězný oblouk za slunečného počasí.

Reklama