Další příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Ferdulka. Kromě sbírky etiket má z dětství také nezničitelnou tříkolku, na níž teď drandí její potomci...

Vzpomínkové téma je v plném proudu. Další příspěvek zaslala čtenářka Ferdulka. Prohlédněte si její etikety...


Dobrý den, Jakube a všechny ženy-in!

Zrovna dnes jsme se švagrovou na tohle téma vzpomínaly. A nasmály jsme se. Jak si člověk pamatuje zajímavé drobnosti do detailů, pamatuje si i „křivdy“, nad kterými se teď jen usmějeme.
Já vzpomínala na to, jak jsem v obchodě koukávala po piškotové roládě v krabici - byla světlá s marmeládou, přesně vím, kde tam v regále je měli a maminka ji nikdy nekoupila:-). Asi na tehdejší dobu stála hodně peněz, nevím. Vzpomínaly jsme na to, jak švagrové mamka kupovala cestou z práce na svačinu rohlík a Margotku, prostě člověk si pamatuje leccos, co by ani neřekl, že v té hlavě ještě najde.

Jako školou povinné dítě jsem sbírala etikety - různé. Přikládám fotky těch, co asi bude znát největší procento čtenářek a snad vás lehce nostalgicky pobaví. Mám jich 2 velké sešity, pečlivě vlepované.

etikety

Jinak mám po sobě klasickou kovovou tříkolku, která již přežila nejen mě, ale i moje děti a teď je v rukách dalších dvou malých slečen - závodnic :-). Klasická-kovová-zelená, asi nezničitelná.

etikety

Pak jsem měla kufřík oblečení po mně a ségře, z toho zbylo už jen pár kousků, ale ty stojí za to, džínový kostýmek, co šil můj taťka, to bylo něco :-).

etikety

Manžel má doma ze svého dětství autodráhu, u rodičů na půdě je stavebnice Merkur, pak tu je sanitka na dálkové ovládání (s kabelem) no a zlatý hřeb je asi Lego z mého dětství. Myslím, že ač jde hračkářský průmysl rychle dopředu, nebylo překonáno a naše děti ho mají moc rády. Samozřejmě už ho kombinují s novými dílky, ale staré původní okenice nemají chybu :-).

etikety

Tak hezké pondělní vzpomínání všem!

Ferdulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

  • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

Reklama