Dnešní den je tak trochu o cestování. V první ranní novince jsem zveřejnila jednu svou fotografii z mé dovolené v Paříži, a jedna z našich čtenářek se přidala a poslala zase své fotozážitky z Vídně. Tak se také pokochejte, milé dámy!

Letos už jsem se nacestovala ažaž, měla jsem „rozlítaný“ červen. Nejdřív jsme byli s manželem na víkend ve Vídni, kde jsme využili možnost půjčit si zadarmo kola, navštívili všechna známá místa, svezli se na slavném kole v Prateru a obdivovali klasickou i moderní architekturu.

viden

Ve druhé polovině měsíce jsem vyjela do Irska. Jedenáct studentů z naší školy je na měsíční odborné stáži  ve měste Cork a okolí a já jsem tam byla první týden jako doporovod, abych jim pomohla s aklimatizací.

irsko

Ve volném čase jsem se snažila jim ukázat město i okolí, byli jsme v Cobh (dříve Queenstown), odkud vyplouval slavný Titanic, vyfotili jsme se s členkami zájmového sdružení „Cobh animation team“, které v dobových šatech chodí vítat výletní parniky, podnikli jsme okružní cestu po hrabství Kerry a veděli jsm ei slavné Mohérové útesy - Cliffs of Moher.

irskoo

V neděli byl v parku „Midsummer Festival“, kam přišly i české studentky z Obchodní akademie v Jablnoci, které zde byly také na praxi - a jejich hostitelky z „Cobh animation team“ jim půjčily krásné šaty.

irsko

Červenec strávím doma a na chalupě, ale v srpnu se s chystáme ještě na desetidenní dovolnou do Skotska.

Eva - risina

Reklama