„Zvolila jednoduché geometrické tvary, navzájem propojené, barevně sladěné. Má to symbolizovat naši rodinu, vzájemnou propojenost. Obraz je velice originální, a ačkoli máme s manželem odlišný vkus, tady jsme se shodli“, píše jeho majitelka, naše čtenářka s nickem eli.emanulea

Příliš neholduji obrazům na stěnách, chytá se na ně prach, lákají pavouky k dělání pavučin, ... Přesto máme na stěnách řadu obrazů, které jsme dostali od nejrůznějších lidí k nejrůznějším příležitostem, asi ve stylu „nevíš, co dát? daruj obraz“.

Některé jsou pěkné, jiné méně, ale hlavně se k sobě nehodí. Takže v každé místnosti může být jen jeden. Byla bych radši, kdybychom měli zdi jednobarevné, vymalované nějakou zajímavou barvou, sladěnou s interiérem. Žel, můj drahý trvá na bílé.

Mnohem víc než darované obrazy, se mi líbí mít na stěnách fotky dětí, jako připomínku toho, jak maličké kdysi byly. Ale opravdovým skvostem je obraz, který jsme si nechali namalovat. V bytě máme totiž zeď, která jako by byla pro obraz stvořená, ale kdybychom chtěli nějaký koupit, nedoplatili bychom se.

Kamarádka ráda maluje, už nám namalovala dva malé obrázky do dětského pokoje. Poprosili jsme ji tedy, jestli by nám nenamalovala nějaký pěkný obraz, téma jsme nechali na ní. Zvolila jednoduché geometrické tvary, navzájem propojené, barevně sladěné. Má to symbolizovat naši rodinu, vzájemnou propojenost.

Obraz je velice originální, a ačkoli máme s manželem odlišný vkus, tady jsme se shodli, že se nám oběma moc líbí. Pravda, návštěvy jsou z něj rozpačité, většinou se jim to nelíbí, ale je to náš byt, náš obraz, dárek od kamarádky. Obraz máme rádi. A pokaždé, když se na něj podívám, když se zadívám na symboly, které znázorňují mne a mou dceru, uvědomím si, jak moc jsem s ní spojená, přesně jako na tom obraze, jak moc patřím do své rodiny, jak je pro mne vším. Patříme k sobě, váže nás k sobě nerozlučné pouto, stejně jako na obraze ta černá čára, která nás všechny propojuje a mízí na okraji obrazu, ukazujíc do netušené budoucnosti.

Je to jednoduchý obraz, ale i přesto v něm kamarádka dokázala vyjádřit tolik lásky a citu.

S přáním pěkného dne eli.emanuela

Milá eli.emanuelo, škoda, že jste nám ho nevyfotila. No, alespoň bude jitřit naši fantazii, myslím že jste ho popsala tak dokonale , že si ho dokážeme vybavit.

 

Reklama