píše čistě hypoteticky čtenářka s nickem Dispečerka. Jedno ví ale určitě, rozhodně by svou situaci neřešila alkoholem, protože „díky“ nemu je pak hodně těžké zvednout se ze dna

Nešťastní lidé. Ať už se tam dostali svou vinou, nebo ne, je mi jich líto. Nedovedu si to vůbec představit. A už vůbec ne, v těchto mrazech. Když ale z povzdálí sleduji politiku našich vládních špiček, myslím, že se počet takových ubožáků bude zvyšovat. Lidé přicházejí o práci, zadlužují se (někteří nesmyslně), pak zazvoní exekutor, všechno sebere, prodá to pod cenou a následně jsou z nich třeba bezdomovci.

Dneska je praxe taková, že pak přijde soudní vystěhování z bytu, byt musíš opustit a nikdo se nestará, kde půjdeš (třeba s malými dětmi). Sama jsem v takové situaci nikdy nebyla a doufám, že nikdy nebudu, ale asi bych se v takové situaci obrátila na nejbližší rodinu.

Snad by mě nikde umrznout nenechala. A snad bych se časem z toho bahna zase vyhrabala. Jedno vím ale jistě: chlastat bych kvůli tomu bych nezačala. Znám pár případů, kteří to takto řešili. Ale Ti už se z toho dna nezvedli.

Zdraví Dispečerka

Díky za názor. Bohužel spousta lidí nemá žádné příbuzenstvo, které by bylo ochotné, nebo schopné pomoct. A to už je pak tragédie

Reklama