Čtenářka Maria28 má velice dobré zkušenosti s antidepresivy. Když si přečetla reakce pod příspěvkem čtenářky Prababky, rozhodla se podělit o svou zkušenost. Mezi antidepresivy a závislostí rozhodně není rovnítko!

Přečtěte si zajímavý příspěvek o antidepresivech od čtenářky Marie28.

Docela mě zajímá, co si o antidepresivech myslíte, milé čtenářky? Souhlasíte s názorem Marie28?


Reaguji na příspěvek čtenářky Prababky a na ohlasy.

Také já jsem jeden čas brala antidepresiva. Přišla jsem o práci a zůstala doma a nesla jsem to velice těžce. Lékařka mi navrhla ADP. Nejprve jsem je odmítla, ale jsem zvědavá, tak jsem je později zkusila. Měla jsem obavy, slyšela jsem ledasco.

No ale můžu říct (nebo vlastně napsat), že se mi neskutečně ulevilo, hned jsem viděla svět z té lepší stránky. Ne zase natolik, abych ztratila zodpovědnost, jak mi prorokoval jeden kamarád, který mě varoval, ať ty veselé prášky neberu, že se octnu mimo realitu.

Práci jsem si do měsíce našla a prášky postupně vysazovala. A musím napsat, že účinky trvají stále. Myslím, že se mi ten serotonin někde do skulinek doplnil a drží tam stále. Přirovnám to třeba k situaci, kdy stojíte před domem a hledáte v kabelce klíče, a ony tam nejsou. Takže zpanikaříte. Kdežto já jsem v klidu, když nejsou tady, tak budou v kapse, nebo zavolám dceři o náhradní. Prostě v podstatně se nic neděje, nejde o život.

A tak si myslím, že jsem je měla brát už dávno, třeba v době studií, kdy jsem se klepala, že budu vyvolaná a já nic neumím, před písemkou, v době manželství nebo rozvodu...

Když jdu po ulici, nebo jsem v supermarketu, na nádraží, na dovolené, a někdo má hysterák, tak si říkám: ty bys měl brát ty prášky a věřte, že je to dost často. Teď také řeším nějaké problémy, ale jsem nad věcí.

A mimochodem, fůru věcí se dozvíte, až když se samy svěříte, třeba každý druhý kolem mě nebo mých známých bere nějaké uklidňující prášky - a to nebydlím v regionu Bohnic. Já sama beru pouze na zvýšený cholesterol, to máme dané geneticky no a jinak mám v šuplíku pouze ty obvyklé proti bolesti a nějaké vitamíny. V kabelce nenosím nic, v případě nouze bych si něco koupila nebo vyprosila.

Maria28

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. 7. 2013: Tabletky, bez kterých se neobejdete

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Na konci tématu, později odpoledne se dozvíte, která z přispěvatelek obdrží slíbený dárek, balíček potravinových doplňku pro zdraví, který obsahuje: Multi-tabs pro dospělé a děti od 10 let 90 tablet – vitamíny, minerály, Houbové quarteto 60 tablet – upevňuje zdraví a vitalitua Karnitin 30 tablet – příznivě ovlivňuje spalování tuků.

houbovekarnitinmulti-tabs

Reklama