Obojek Foresto představuje inovační a bezpečné řešení, jak spolehlivě chránit psy a kočky před nemocemi přenášenými vnějšími parazity (klíšťaty a blechami).

foresto

  • Foresto dlouhodobě chrání psy i kočky až 8 měsíců
  • Foresto je vhodný pro štěňata od 7 týdnů věku a koťata od 10 týdnů věku
  • Foresto odpuzuje klíšťata a hubí blechy i klíšťata
  • Foresto je díky způsobu uvolňování účinných látek bezpečný pro rodiny, domácí mazlíčky i životní prostředí
  • Foresto lze zakoupit u veterinárního lékaře, v obchodech s chovatelskými potřebami a v lékárnách

foresto

Absolutní novinkou letošní sezóny je obojek Foresto, který chrání psy i kočky proti klíšťatům a blechám po dobu až 8 měsíců. forestoObsahuje dvě ověřené účinné látky: imidakloprid a flumetrin. Imidakloprid se osvědčil v boji proti dospělým blechám, jejich vývojovým stádiím a všenkám. Účinek proti blechám nastupuje okamžitě po nasazení obojku. Flumetrin sehrává svou roli při odpuzování a hubení klíšťat, jejich larev a nymf. Synergické působení těchto látek zvyšuje antiparazitární působení obojku. Obojek má registrovaný repelentní účinek proti klíšťatům, takže je odpudí ještě dříve, než se stačí přisát, čímž se snižuje riziko přenosu onemocnění z parazitů na zvířata. Foresto je vyroben z unikátní polymerové matrice, ze které se uvolňují stálé nízké dávky účinných látek - tím je zajištěn vysoký stupeň bezpečnosti. Obojek je voděodolný, tedy i omyvatelný, a bez jakéhokoli zápachu. Protože obojek chrání psy i kočky po dobu až 8 měsíců, odpadá tak chovateli nutnost každý měsíc aplikovat jiné přípravky proti vnějším parazitům.

Foresto lze zakoupit u veterinárního lékaře, v obchodech s chovatelskými potřebami a v lékárnách. Je správnou volbou pro každého chovatele psa a kočky, který chce mít jistotu, že udělal maximum pro dlouhodobou ochranu svého domácího mazlíčka před nebezpečnými parazity. K dispozici je ve dvou velikostech. Menší velikost je určena pro kočky a malé psy do hmotnosti 8 kg. Větší obojek je pak určen pro psy s hmotností nad 8 kg. Foresto chrání koťata už od 10 týdnů jejich věku a štěňata již od 7 týdnů.

Obojek byl vyvinut také s ohledem na bezpečnost zvířat, a zejména pak koček, před uškrcením. Jeho součástí je proto ověřený dvoufázový bezpečnostní systém, který se používá u obojků společnosti Bayer již více než 10 let. Za tuto dobu nebyl hlášen jediný případ uškrcení kočky.

foresto

Obojek Foresto je výsledkem mnohaletých zkušeností a dlouhodobé výzkumné činnosti společnosti Bayer. Foresto tak doplňuje další veterinární přípravky proti vnějším i vnitřním parazitům. Informace o jednotlivých veterinárních přípravcích Bayer jsou k dispozici na webových stránkách www.bayer-veterina.cz.

Reklama