Vyzkoušejte rostlinné nápoje Alpro. Můžete si je dát s cereáliemi, do kávy, rozmixovat s ovocem a vytvořit tak senzační koktejl. Skvěle chutná ale i sklenka dobře vychlazeného nápoje.

Alpro výrobky jsou čistě rostlinného původu, neobsahují laktózu ani mléčné bílkoviny. Jsou obohaceny o vápník a vitaminy, mají nízký podíl nasycených tuků a neobsahují umělá dochucovadla, barviva ani sladidla. Nejsou ale určeny pouze vyznavačům zdravého životního stylu, jsou skvělé pro všechny, kteří by rádi zpestřili svůj jídelníček a doplnili ho o lahodnou pochoutku.

Každý si může vybrat svého favorita

AlproPrvními Alpro výrobky na českých pultech byla sójová řada: nápoje, dezerty a Alpro Cuisine - rostlinná alternativa klasické smetany na vaření. Postupně se česká Alpro rodina rozrůstá o nápoje připravené z dalších plodin. Každý si tak může najít svého favorita!

Mandlový nápoj je vyráběn z plodů středomořských mandloní. Opražené mandle jsou rozemlety do krémové konzistence, která se smísí s  pramenitou vodou. Výsledkem je mandlový nápoj Alpro s lahodnou chutí. Nápoj ocení i Alprodámy, které si udržují štíhlou linii, obsahuje totiž pouhých 48 kcal na sklenici nápoje. Nápoj je obohacen o vitamin E, který je důležitým antioxidantem.

Z nejkvalitnější hnědé rýže je připravován rýžový nápoj Alpro. Obsahuje vitamin D, který podporuje správnou funkci imunitního systému.

AlproOvesný nápoj Alpro je bohatý na vlákninu. Při snídani představuje lahodnou extra porci energie, hodí se však skvěle i jako lehká svačinka. Je lehce stravitelný, s nízkým obsahem tuku i bez přidaného cukru. Je rovněž bohatým zdrojem vápníku a vitaminů B2, B12 a D.

AlproNejžhavější Alpro novinkou na pultech českých obchodů je kokosový nápoj Alpro. Jeho lehkou, lahodnou chuť si oblíbí děti i dospělí. Několik doušků dokáže navodit atmosféru dalekých krajů a exotického ráje. Nápoj obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukry.

Skvělé i při vaření

Alpro výrobky jsou také báječnou ingredienci při vaření. Sójová alternativa smetany Alpro Cuisine je ideální pro přípravu nejrůznějších smetanových pokrmů, zejména polévek a omáček, ale i například na zapékání. Pro zpestření a odlehčení jídelníčku lze v receptech použít nápoje Alpro místo klasického mléka. Díky použití Alpro výrobků při vaření jsou připravená jídla lehce stravitelná a představují vhodnou součást vyváženého a pestrého jídelníčku.

Inspiraci můžete najít na www.youtube.com/alproceskarepublika a na Facebooku www.facebook.com/Alpro.

Vyzkoušejte například Filátko z mořského vlka na lehkém koprovém rizotu s mandlovým nápojem

Filátko z mořského vlka na lehkém koprovém rizotu s mandlovým nápojem

Alpro

  • 4 filátka z mořského vlka
  • 300 g rýže arborio
  • 2 šalotky
  • 200 ml bílého vína
  • 300 ml mandlového Alpro nápoje
  • 100 ml Alpro Cuisine
  • 1 svazek kopru
  • rybí vývar (nebo voda)
  • 4 vejce

Najemno nakrájenou šalotku zlehka zpěníme na olivovém oleji. Přidáme rýži, orestujeme a zalijeme vínem. Pomalu vaříme, postupně dle potřeby přiléváme vývar, dokud se rýže neuvaří na skus. Poté přidáme mandlový nápoj Alpro, Alpro Cuisine a nasekaný kopr. Vejce vaříme ve vroucí vodě 7 minut, oloupeme a osolíme. Filátko z mořského vlka osolíme a opečeme na rozpálené pánvi, ke konci pečení přidáme bylinky.

alpro

Reklama