Hezký den přeji.

Nad otázkou trest smrti ano či ne jsem se dlouze zamýšlela a došla k závěru: obnovit trest smrti.

Vraždí již samotné mládí, málem děti školou povinné, své rodiče, prarodiče. Znásilňují se děti, vždyť nemusím chodit daleko, zrovna ten, co se vyskytoval v Mělníku a momentálně na Praze 9 - Proseku. Nikdo se nebojí zrůdnosti provádět, ptám se proč?

Pro mne jednoduchá odpověď, ano, ničeho se nebojí, trest smrti není, byl zrušen a ještě na tyto zrůdy Vy všichni vyděláváte a oni jsou v kriminále, jako v peřince. Kolik stojí takový vrah denně peněz z Vašich daní? Nějaké omluvy, že úchyl je nemocný člověk? Neberu. Že vrahovi, který zabije svoji matku, babičku, nebo i cizí osobu, protože mu nechtěli dát peníze, se nedostalo výchovy, jaké mělo? Neberu.

Kdyby všichni, co dětství neměli, jaké si představovali, vraždili, tak tady již polovina republiky nebude. Vždy při každé zrůdnosti, která se stane, si představuji, kdyby to bylo moje dítě, moji příbuzní, nebo Vaše dítě a Vaši příbuzní. Stavěli bychom se k tomu hledáním nějaké výmluvy? Zabiješ, znásilníš, nepatříš mezi lidi, to je pro mne rozhodující.

Co se týče provedení trestu smrti Husajna? Ano, zasloužil, byl to masový vrah.

Při dnešním tématu něco pro oči. Byla jsem ráno s pejskem na procházce a musela se s Vámi podělit o lednové kytičky před domem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdraví

Věrulinka


Děkujeme za zajímavý názor i za krásné kytičky :).

A opět pár úvah - otázek...
Věškeré výzkumy prokázaly, že existence trestu smrti nemá vůbec žádný preventivní dopad - málokterý zločinec si připustí, že by mohl být dopaden, natož aby uvažoval o tom, co se s ním stane pak. Takže z hlediska prevence zločinnosti nemá trest smrti význam. Stejně tak jsou ovšem neprokázané argumenty, že by existence legální formy zabití člověka - tedy trestu smrti - nějak zhoršovala morálku společnosti a zvyšovala tím zločinnost. Existence trestu smrti jako taková má zkrátka pro zločinnost minimální význam.

Je snadné odsoudit člověka - říct „neberu žádné omluvy" - ale kdo se setkal s lidmi, kteří přestoupili a třeba i pravidelně přestupují zákon, ví, jak prvoplánový je takový odsudek. Svou vinu za zločin jednotlivce nesou i rodiče a společnost - svým způsobem každý z nás... Pochopení ovšem nevylučuje trest - můžu tisíckrát chápat, PROČ ten či onen člověk zabil a jak k tomu došlo, můžu si uvědomovat, jakou vinu na tom nesou třeba jeho rodiče a jakou nemoc, můžu viníka litovat jako člověka, ale to nic nemění na tom, že odsoudím jeho ČIN, a bude-li vysoké riziko recidivy, budu souhlasit s trestem smrti.

Co si o tom myslíte Vy, ženy-in? Podělte se o své názory na redakce@zena-in.cz!

Reklama