Co bylo dříve nemyslitelné, se dnes stává trendem. Obnažené zdi na kámen nebo cihlu už nejsou jen zajímavým výtvarným prvkem stylových restaurací a vinárniček, ale i bytů.  Jak se vám tento trend líbí?

Obnažené, pečlivě očištěné a zakonzervované zdi mají určitě něco do sebe. Přinejmenším krásnou strukturu i barevnost. Tak proč je nahazovat a štukovat, když se můžou stát zajímavým designovým prvkem v našem bytě nebo domě?

Zvláště při rekonstrukcím starších domů, nebo půdních prostor se toto řešení přímo nabízí. Nechat alespoň jednu zeď neomítnutou a využít její drsné krásy. Proč ne? Máte-li tak trochu dobrodružného ducha, nebo se vám líbí nostalgické interiéry francouzského venkova, bude vám tento trend jistě sympatický a blízký.

Skvěle se vyjímá třeba v prostorných kuchyních v kombinaci s minimalistickým a moderním nábytkem Ale hodí se i moderních do obývacích pokojů s krbem a vstupních hal.

Pokud se vám tento trend líbí, ale nemáte možnost využít původní zdi, můžete si tento vzhled vytvořit  pomocí obkladů, které se dají koupit ve stavebninách.

Co vy na to?

Já osobně bych do toho šla. Dokonce jsem uvažovala o tom, že bych si cihlovými pásky obložila jednu stěnu v obytné kuchyni. Ale to by se asi majiteli bytu nelíbilo, tak jsem si nechala zajít chut a těším se, že něco podobného zrealizuji na chalupě.

Zdroj foto: facebook magazinu Art&Deccoration

Čtěte také:

 

 

Reklama