Kuchyně je srdcem domácnosti. Moderní kuchyně již nejsou jen místnostmi, kde se připravuje jídlo, ale jsou spojené s ostatním obytným prostorem a vytváří tak místo, kde se rodina společně schází a tráví více času. Proto se vzhled současných kuchyní výrazně změnil, jsou součástí designu celého bytu. Proto se v poslední době stále častěji setkáváme s renovací kuchyní. Stačí ovšem relativně málo a kuchyně změní svůj vzhled. Příkladem může být obložení stěn.

Lepení obkladu za kuchyňskou linkou

Kuchyně se mohou stát designovou perlou domácnosti, ovšem je nutné zachovat plnou funkčnost tohoto místa. Zdi v okolí varného prostoru je potřeba chránit. Podle designu kuchyně zvolíme materiál. V našem případě je to deska z vysoce kvalitní nerezi. Desku nemusíte přivrtávat, stačí přilepit. Montážní lepidlo musí být ovšem odolné vůči vlhkosti a díky větší hmotnosti obkladového prvku je potřeba vybírat lepidlo s vysokou počáteční pevností – to znamená, že udrží těžší věc i na svislém povrchu.

Pattex

Tip:

PattexPattex ONE FOR ALL je montážní lepidlo, které je založené na na Flextec® polymerové bázi. Díky extrémně vysoké počáteční pevnosti, dokáže udržet během pár sekund až 350 kg na m2*. Toto oceníte zejména při lepení na zdech či stropě nebo při lepení těžkých materiálů. Díky takto vysoké počáteční pevnosti materiál nemusíte fixovat. Lepidlo dokáže po přitlačení udržet desku na příslušném místě.

Pro tuto vlastnost je Pattex ONE FOR ALL šampionem mezi lepidly a nejsilnějším montážním lepidlem z řady Pattex.  *měřeno v laboratořích Henkel – 35g/cm2

Pattex ONE FOR ALL dokáže lepit širokou škálu materiálů, jako jsou cihla, keramika, beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky, sádrokarton, překližka, přírodní kámen (tloušťka min. 10 mm), MDF, dřevo, kov, tvrzené PVC, polystyren, sklo, plasty, lakované povrchy, zrcadla. Použití na PE, PP, PTFE, akrylové sklo, měď, mosaz a měkčené PVC není doporučené. Díky speciální receptuře s dobrou elasticitou, se hodí i k vyplňování spár v kovových i dřevěných konstrukcích, ventilacích a klimatizacích, kde je předpoklad určitého pohybu lepeného spoje.

Nový Pattex ONE FOR ALL lze nanášet i na vlhké podklady. Spolehlivě odolává vlhkosti, a proto je vhodný pro lepení v interiéru i exteriéru.

Jak na to?

  • Čistý podklad

Pattex

Lepené plochy je potřeba pečlivě očistit, zbavit prachu a mastnoty. Lepidlo Pattex ONE FOR ALL lze použít i na vlhký podklad, ovšem případnou usazenou vodu je nutno nejprve z povrchu setřít. V případě potřeby před aplikací zakryjeme okolní plochy fólií nebo páskou. Je nutné zkontrolovat přilnavost povrchových nátěrů. V případě, že malba nedrží, je nutné ji odstranit. Místo, kam desku lepíme, je potřeba označit.

  • Příprava

Pattex

Připravíme si montážní lepidlo, odřízneme vršek kartuše nad závitem, našroubujeme plastovou špičku, seřízneme tak, aby průměr otvoru byl okolo 6 mm, to nám umožní vytvořit adekvátně silný pruh (housenku) lepidla.

  • Před lepením

Pattex

Vložíme kartuši do pistole a stlačením na kus papíru či hadru vytlačíme první kousek lepidla.

  • Lepení

Pattex

Postupně vytlačujeme lepidlo na zadní stranu desky, nanášíme jej v pruzích, začínáme od kraje a postupujeme až do konce.

  • Lepení

Pattex

Pruhy vedeme jedním směrem – nejlépe vertikálně. Minimální tloušťka vrstvy lepidla je 1 mm. V případě lepení nesavých materiálů nesmí lepidlo tvořit větší souvislé plochy, jednotlivé pruhy lepidla se nesmí spojit.

  • Jdeme do finále

Pattex

Desku přitlačíme na stanovené místo, dokud je lepidlo ještě vlhké (do cca 15 minut). Díky vysoké počáteční přilnavosti lepidla Pattex ONE FOR ALL ji nemusíme nijak doplňkově fixovat, deska po pečlivém přitlačení drží na místě a nesklouzává ze stěny. Lepený prvek je možné cca. 5 minut na místě korigovat. Díky této vlastnosti je vždy možné správné usazení na místo určení.

 Lepidlo aplikujeme pokud možno svisle. Při svislém nanášení odpadá riziko zadržování vlhkosti v zadní části lepeného spoje.

  • Nalepeno

Pattex

Lepenou desku nezatěžujeme, až do úplného vytvrzení tzn. minimálně 24h.

Více informací naleznete na www.pattex.cz

Reklama