Když už se snažíte vylepšit své tělo, proč do denní rutiny nezařadit i cviky na obličej? Díky obličejové józe ho můžete mít vyhlazený a zpevněný během jednoho měsíce. Výsledky jsou však vidět již po týdnu. Výhodou je, že nemusíte platit peníze za kurz, protože cviky zvládnete v pohodlí domova, a navíc cvičení nezabere více než pět minut denně. Věřte, že je obličejová jóga účinnější než jakékoliv krémy. Jen raději jógu necvičte třeba v metru, někdo by vám mohl přivolat pomoc.


Co všechno dokáže obličejová jóga

 • Redukovat vrásky
 • Podporovat tvorbu kolagenu
 • Vrátit barvu do tváře

  Z logiky věci není důvod, proč by obličejová jóga neměla fungovat stejně jako ta klasická. V obličeji máme svaly, které ochabují, stejně jako ty na těle. Samozřejmě je potřeba cvičit pravidelně každý den ráno. Protože je na internetu spousta návodů, které radí, jak tuto jógu cvičit, vybraly jsme pro vás dvě sady cviků, které nám připadají nejúčinnější. Samy je máme prověřené.

První sada

 • První cvik: Vyplazený jazyk
  Překřižte ruce a položte dlaně na hrudník. Otočte hlavu doprava a silou vyplázněte jazyk směrem nahoru doprava. Vydržte pět vteřin a opakujte dvakrát. To samé udělejte na druhou stranu.
 • Druhý cvik: Zvedání brady
  Otevřete hrudník a uvolněte ramena. Zvedněte paže před sebe. Nadechněte se a zvedněte obě paže ke stropu. Podívejte se nahoru a vyplázněte jazyk ke stropu. Pohybujte jazykem doprava a doleva. Opakujte třikrát.
 • Třetí cvik: Tvarování kontur
  Lehce zvedněte bradu. Silou roztahujte pusu na obě strany. Zapojením spodní části čelisti povytáhněte oblast hrudníku. Při výdechu vyslovte třikrát slovo „hí“ a zadržte dech.

Druhá sada

 • První cvik: Zvedání úsměvu
  Vysuňte čelist lehce dopředu a přehněte spodní rty přes zuby a usmějte se. Zatlačte jazykem nahoru na patro. Tlačte nepřetržitě deset sekund a uvolněte. Opakujte dvakrát.
 • Druhý cvik: Nadýchaný polibek
  Zvedněte lehce bradu, našpulte rty a zpevněte je. Uvolněte čelo, položte na rty ukazováček, prostředníček a prsteníček. Lehce tlačte, a přitom třikrát vydechněte pusou. Proveďte dvě sady po pěti opakováních. Uvolněte obličej a usmějte se.
 • Třetí cvik: Včelí rty
  Deset sekund vydávejte zvuk jako včelka se zavřenými rty. Opakujte dvakrát.

Čtěte také:

Reklama