oblicejova-joga-seznam.jpg
Zdroj foto: Ilustrační/Shutterstock

Na ostatní svaly našeho těla se většina z nás zaměřuje. Cvičíme, abychom byli zpevnění. Ale kdo z vás cvičí svaly v obličeji? A napadlo vás to vůbec někdy? Přitom obličej je to, na co se většina lidí soustředí a také to, na čem se věk často podepisuje nejdříve. Pravidelným cvičením svalů v této oblasti navíc můžete dosáhnout viditelných výsledků i bez používání zázračných sér či výplní.

Obličejová jóga zahrnuje cvičení a masáže, které stimulují svaly, pokožku a lymfatický systém. Navíc zmírníte stres i napětí a uvolněním svalů obličeje se možná vyvarujete výrazů, které negativní emoce vyvolávají a které k tvorbě vrásek přispívají. Průzkumy navíc dokázaly, že obličejová jóga dokáže vylepšit vzhled a způsobit omlazení.

Nejlepší je zahrnout obličejovou jógu do každodenní rutiny. Samozřejmě společně s rituálem, který zahrnuje vyklidnění a snížení stresu. Důležité je také zaměřit se na dostatek spánku.

Videí, jak cvičit obličejovou jógu naleznete na internetu spousty. Stejně jako při cvičení klasické jógy při ní však můžete nasekat spousty chyb, které ve výsledku přinesou více škody než užitku. Propagátorka face jógy a certifikovaná lektorka Simona Rydlová, která se sama této józe věnuje dvacet let, však na svých stránkách zabývajících se obličejovou jógou doporučuje vyvarovat se základním chybám, které vám pomohou praktikovat obličejovou jógu správně.

  • Shrbená záda a předsazená hlava: Při cvičení obličejové jógy je důležité mít dobrý postoj a co nejvíce zapojit střed těla a pánevní dno. Předsazená hlava a shrbená záda mají totiž mimo jiné také negativní vliv na krk a obličej.
  • Nedostatek hydratace: Pleť je třeba před cvičením namazat nebo jinak hydratovat.
  • Zadržovaný dech: Je sice důležité se při cvičení soustředit, ale neměli byste přitom zapomínat dýchat.
  • Bolest: Pokud je vám cvičení nějakým způsobem nepříjemné, nebo vás dokonce bolí, nepraktikujte ho. Raději si nechte poradit od odborníků a zjistěte, co případně děláte špatně.

Simona Rydlová také ve videu na svém YouTube kanálu představuje svých sedm nejoblíbenějších cviků, které v rámci obličejové jógy provádí.Zdroj info: simyogajogamaniakfyzioklinikahealthline, průzkum, YouTube kanál Simona Rydlova

Reklama