5eb95ad1b9f79obrazek.png
Foto: Shutterstock

Mapování obličeje není žádná šarlatánská praktika, ale odvětví čínské medicíny. Podle ní souvisí určitá místa na obličeji s různými orgány. Jakmile se tedy na jedné části obličeje dlouhou dobu objevuje akné, může signalizovat to, že je ve vašem těle něco v nepořádku. Nejčastěji jde třeba o zánětlivé onemocnění, o kterém nemusíte vůbec vědět. V těle některých lidí bývá zánětů celá řada, především třeba u těch, co trpí obezitou. Pupínky na obličeji by vás pak měly nasměrovat k doktorovi s konkrétním problémem.

Samozřejmě je nutné dodat, že ne všechny pupínky souvisí se zánětem v těle nebo jiným onemocněním orgánu. Netřeba hned panikařit. Mapování obličeje se zaměřuje především na často se opakující oblasti zasaženými akné, zejména pak tím cystickým. Drobné pupínky, které se sem tam objeví, mohou být způsobeny například špatnou péčí nebo častým si saháním na obličej. I tak však budete možná překvapené, jak mapování obličeje funguje. Máme zkušenosti s tím, že ženy, které mají problémy s rozmnožovacími orgány opravdu trpí na pupínky kolem brady.

1. Tenké střevo

Konečný úsek tenkého střeva, tzv. terminální ileum, je nejčastějším úsekem trávicího ústrojí, které je postiženo při Crohnově chorobě. Může jít ale o jiné zánětlivé onemocnění.

2. Močový měchýř

Trpíte často na záněty močového měchýře? Možná už jsou chronické a vaše tělo vám dává nespokojenost najevo pupínky v oblasti čela. V takovém případě zajděte k lékaři, který vám pomůže s léčbou. Pokud si chcete pomoct sama, přestaňte pít alkohol a začtěte pravidelně jíst brusinky.

3. Srdce

Možná trpíte na skrytou vadu srdce, o které nevíte. Na takové onemocnění je nutné dávat si zvláště pozor. Může jít o srdeční arytmii nebo třeba šelest. Pokud se vám kromě pupínků objevují i další problémy jako třeba nepravidelný rytmus nebo se zadýcháváte, zajděte k lékaři na vyšetření.

4. Játra

Nemocná játra se projevují třeba i žlutým bělmem. Játra mohou být postižena zánětem, jehož příčinou jsou viry (např. virová hepatitida neboli žloutenka typu A-F, infekční mononukleóza) nebo autoimunitní procesy (tělo vytváří protilátky proti vlastním buňkám). Poměrně častá jsou toxická poškození jater, třeba alkoholem nebo léky.

5. Slinivka

Zánět slinivky břišní bývá často spojený také se zvýšenou konzumací alkoholu a kouřením. Náchylnější ke vzniku tohoto onemocnění jsou obézní lidé, ale třeba i jen ti, kteří mají špatné stravovací návyky. O svou slinivku můžete tedy pečovat tak, že upravíte svůj jídelníček.

6. Ledviny

Jestli vás trápí pupínky v určité části, která je vyobrazená na obrázku pod číslem pět, možná pijete málo vody. Dehydrovaný organismus má špatný vliv i na další orgány a také na kvalitu pleti. Stejně tak to ale bude, pokud budete pít vody moc. Normální příjem je okolo jednoho a půl až tří litrů vody za den. Závisí však na váze a případných zdravotních komplikacích.

7. Žlučník

O žlučníkovém záchvatu jste už jistě slyšely. Jakmile se jeden ze žlučových kamínků uvolní a zarazí se ve žlučových cestách, tělo signalizuje palčivou bolestí. To, že svůj žlučník ohrožujte třeba nadměrnou konzumací smaženého jídla či cukru, zjistíte možná i občasným popichováním v místě, kde se žlučník nachází, ale i pupínky či zarudnutím v obličeji.

8. Žaludek

Zánětů v žaludku může být několik a ani o nich nemusíme vědět. Narušená mikroflóra člověka dokáže pořádně potrápit, přitom o ni můžeme pečovat pravidelně konzumací laktobacilů. Především také nejíst třeba příliš smaženého a jednou za čas provést detoxikaci.

9. Plíce

Čisté plíce nemá dnes téměř nikdo, ani lidé žijící na vesnicích. O poznání lépe na tom budou lidé s obydlím v horách. Nejvíce však plicím ubližujeme kouřením a podle čínské medicíny kuřáky poznáme podle pupínků na tvářích.

10. Tlusté střevo

Nejčastějším typem zánětů tlustého střeva bývá mukózní kolitida známá jako dráždivý tračník, stav, kdy dochází ke spazmům tlustého střeva s křečemi nebo bez křečí, doprovázený střídáním průjmu a zácpy. 

11. Pohlavní ústrojí

Problémy se záněty, hormonální nerovnováhou a neplodností postihují vysoké procento žen. A jestli některá obličejová signalizace opravdu funguje, pak jsou to právě pupínky v oblasti brady.

Čtěte také:

Reklama