Za muzikálem stojí rodinná produkční společnost Pixa-Pro, která se specializuje právě na velkovýpravné muzikály s pohádkovým příběhem. V jedné rodině Pixových najdete scenáristu, dramaturga, produkční, herečku a jako bonus i vystudovanou učitelku. A k divadlu prý tíhnou i mladší členové klanu.

Pixovi fandí dětem

Podle produkční Lenky Pixové má rodinný podnik své výhody i nevýhody. „Obrovskou výhodou je, že si můžeme věřit, a to je v dnešní době nejdůležitější. Jsme si navzájem oporou, jsme na sebe napojení a většinu věcí cítíme stejně. Nevýhoda je, že když se občas neshodneme, tak se to v rámci rodiny řeší hůř. Člověk si musí dávat dobrý pozor, aby druhému neublížil,“ popisuje Lenka Pixová.

Hlavní náplní jejich života jsou představení pro děti, o čemž svědčí i repertoár. Kromě Královny Kapesky se v Hudebním divadle Karlín postupně představí i další díla, která dali Pixovi společnými silami dohromady. Jde o muzikály Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna a Alenka v kraji zázraků.

„Rodiče se tvorbou pro děti zabývají celý život. Jezdili po školkách a hráli pro děti. Se sestrou jsme tak nějak logicky tíhly stejným směrem. Sestra dokonce vystudovala střední pedagogickou školu a já produkci. Po škole jsme začaly dělat různé akce a projekty pro děti, až z toho vyšel nápad udělat jako muzikál pohádku našeho dědy Dr. Jana Pixy s názvem Kapka medu pro Verunku. Napsal ji už v roce 1986. Přes všechny problémy a starosti se muzikál líbil a na kontě už máme čtyři,“ vypráví Pixová.

Oblíbení diváci

Kolem tvorby představení panuje podle Lenky Pixové přátelská atmosféra. Většina herců dokonce říká Lenčiným rodičům „mamko“ a „taťko“. Jednou z vystupujících je i zpěvačka Martina Pártlová. Ta má v Královně Kapesce hlavní roli.

„Pro děti hraju nejradši. Líbí se mi, že se nestydí projevit a radí postavám, co by ve kterou chvíli měly udělat. Kolikrát ani nemůžu pokračovat dál a začnu se smát,“ popisuje Martina Pártlová.

Kromě Martiny Pártlové se v Hudebním divadle Karlín představí například David Gránský jako král Jiří, Michaela Kuklová jako královna Katka, Anna Julie Slováčková jako královna Verunka a mnozí další.

V listopadu v novém

Královna Kapeska je volným pokračováním prvního, velmi úspěšného muzikálu Kapka medu pro Verunku. V novém příběhu se děti opět dostanou na pohádkový ostrov, kde spolu žijí tři království známá z pohádek – království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy. Celý ostrov chce ovládnout král temných sil (Kates) a zničit veškerou přírodu i její královnu přírodních sil (Kapesku). Králové, královny a především jejich děti se pustí do nerovného boje se zlým vetřelcem, aby všechno skončilo tak, jak se na správnou pohádku sluší a patří.

Královna Kapeska baví děti i dospělé nejen svým aktuálním příběhem, ale i chytlavou hudbou, efektními choreografiemi, nádhernými kostýmy a bohatou výpravou, která je navíc pro scénu v Karlíně rozšířená. 

Premiéra Královny Kapesky v Hudebním divadle Karlín bude 24. listopadu od 15:00 hodin

Foto: Martin J. Polák

Reklama