Víno, burčák, cimbálovka a nádherné zvlněné cyklotrasy vinicemi. Na dveře klepe 13. závod seriálu Kolo pro život 2017. Oblíbená Znojmo Burčák Tour Kooperativy otevře letos bikerům svoji náruč dokořán 9. září.

Znojmo

Sem na jižní Moravu, se těší každý. Vstoupíte do úrodné krajiny sladkých hroznů, o které se celý rok pečlivě staraly Znojmohřejivé paprsky slunce a pracovité ruce poctivých vinařů. V naší zemi není místa, kde by se sadařům a zelinářům dařilo vypěstovat šťavnatější plody, kde by bylo tepleji a kde by srdce lidí tepalo vřeleji při osobních setkáních. Pozitivní energie a dobrá nálada jemně přikrmená místními skvělými moky se zde šíří rychlostí světla. Sem každý přijíždí načerpat novou sílu a zážitky. Bylo tu dobře lovcům mamutů, bude tu dobře i vám v sedle kola. Znojemští pořadatelé, vedení cyklistickým nadšencem Miroslavem Kučerou, připravili pro velké i malé bikery všech výkonnostních kategorií především krásné a dobře značené trasy, nově rozšířené zázemí v areálu u Louckého kláštera a tradičně také spoustu doprovodných aktivit nad rámec seriálu Kolo pro život, včetně občerstvovacích stanic na trase přetékajícími krajovými specialitami.

Znojmo

Dopolední program odstartují jako vždy děti v rámci dětského seriálu závodů na horských kolech ČT Déčko Junior ZnojmoTrophy v 9 hod. Pro jejich závodění traséři pečlivě vykolíkovali velký travnatý okruh s různými parádičkami v parku vedle Louckého kláštera. Malí bikeři a bikerky se utkají v 5 věkových kategoriích, holky a kluci zvlášť, svoji speciální kategorii mají i úplně nejmenší na odrážedlech. Pro všechny děti jsou připravené pamětní medaile v cíli, pro první tři nejrychlejší z každé kategorie vyhlášení na stupních, poctivé kovové medaile a zasloužená odměna. Ostatní mají šanci zkusit své štěstí při losování dětské tomboly nebo se vydat spolu s rodiči na další nezávodní vyjížďku na kole po trase D – Fitness jízdě, která je určená i rodinným týmům a děti startující v rámci dětských závodů na ní mají startovné zdarma.

Znojmo

ZnojmoPro dospělé závodníky jsou naplánované dvě závodní trasy B a C. Delší trasa B měří 57 km a má nejnižší převýšení ze všech hlavních tras seriálu Kolo pro život 2017, pouhých 486 m. Z uvedených parametrů je jasné, že je to trať jezdivá, méně náročná a pojede se pěkně rychle. Zkusit si ji mohou i ti, kteří si běžně na „Béčko“ netroufají. Slavnostní start se uskuteční v 11:30 z Masarykova náměstí v centru Znojma. Barevný peloton vyrazí Vídeňskou ulicí, kde se na chvíli zastaví doprava směrem na Oblekovice a Nesachleby. Novinkou letošního ročníku na trasách B i C je přejezd Načeratického kopce. Dále hlavní trasa vede na Tasovice, Strachotice, podél Jaroslavického rybníka, který je také nejzazším místem závodu a nachází se zde jedna ze tří občerstvovacích stanic.

Znojmo

V předchozích ročnících zarytí bikeři trošku vzdychali, že Burčák Tour nemá kopce. Speciálně pro ně, ale i pro všechny ostatní zpestří letos trať výjezd u Jaroslavic po prvním bufetu, který si vysloužil od pořádajících pojmenování „Střecha“. Zde získá nejrychlejší závodník finanční prémii, věnovanou hotelem Premium Znojmo.

ZnojmoKratší trasa C má délku 33 km (převýšení 348 m). Startuje v 12:30 z areálu Louckého kláštera. Až do Stochovic vede po totožné trase jako B, zde uhne doprava, aby se opět u Vrdbovce napojila na závěrečné kilometry delší trasy a přes Sedlešovice se vrátila do cíle.

Nesmírně populární je znojemská Fitness jízda (trasa D) na 17 km. Účastní se jí tradičně ti, kteří do Znojma přijeli projet se pro radost, užít si to s kamarády, rodinou, dětmi a kolegy z práce bez závodního vypětí. Trasa vede krásnou krajinou v těsné blízkosti Národního parku Podyjí. V Konicích na občerstvovací stanici u cukrárny rodiny Blahuškových je nachystané sladké překvapení nejen pro děti, ale i pro jejich doprovod a všechny zúčastněné. Dále se pokocháte výhledy na Znojmo a Pálavské vrchy přes vinice na Kraví hoře. Také zde je nachystaná občerstvovačka, pro změnu s ochutnávkou hroznového vína několika místních odrůd. Stejně jako na občerstvovacích stanicích závodních tras je na Fitce nachystaná ochutnávka burčáku, znojemských vín a moštu z AGRO Stošíkovice.

Znojmo

Závodní program Burčák Tour doprovodí kvalitní služby pro závodníky a nabitý doprovodný program v zázemí závodu u Louckého kláštera, někdejšího premonstrátského kláštera, který byl právě letos prohlášen národní kulturní památkou České republiky. Kromě mnoha lákadel pro děti, jako jsou soutěže a hry v Dětském klubu, Znojmoskákací hrad, trampolíny, fotbálek a další aktivity v Modré zóně České spořitelny, je připravená pumptracková dráha Chupa Chups, celodenní program v Bike Academy, kde je možné naučit se správné jízdě na kole a zvládnout základní překážky pod odborným vedením bikerů – učitelů. Děti se i v letošním roce mohou těšit na soutěž v dlabání dýní „O nejlepší škrabku“. Chybět nebude ani přehlídka historických vojenských a četnických uniforem včetně historických zbraní v akci. Závodu se tradičně zúčastní Ivan Křivánek na své dřevěné dresině.

K dispozici budou desítky prodejních stánků partnerů seriálu, výběr občerstvení a nápojů. Znovín Znojmo má připravenu přehlídku všech svých vín a ostatního sortimentu včetně burčáku. AGRO Stošíkovice ve své prodejně i ve stánku v areálu závodu nabídne ovoce a ostatní produkty v zaručeně české kvalitě. Firma EFKO Veselí nad Lužnicí věnuje jako každoročně pro každého účastníka hlavního závodu jeden ze svých mnoha produktů, „Moravské okurky“.

Znojmo

Titulární partner závodu, pojišťovna Kooperativa si pro všechny bikery připravila ve svém DEPu bezpečnou úschovnu kol, teplé sprchy, mycí boxy pro kola, mechanický servis kol a dobíjecí zařízení pro mobilní telefony. Účastníci KPŽ ale mohou využít i služby dalších partnerů - prádelnu Whirlpool, Birell stánek, půjčovnu kol Specialized, Jídelnu v Modré zóně České spořitelny, kavárnu atd. atd.

Nezbývá, než tam nahoře objednat na sobotu ve znamení dvou devítek stejně dobré počasí, jaké bylo na všech čtyřech předchozích ročnících, a Vám závodníkům směřujícím do Znojma popřát šťastnou cestu za novými bikerskými zážitky a příběhy!

 

Náš tip: Vyzkoušejte Pumptrack Chupa Chups

Chupr jezdec

Na pumptrackové dráze pomohou větším i menším dětem s průpravou a správnou technikou jízdy na kole v terénu vyškolení odborníci – hlídejte si, v kolik trénink začíná.

Tuto zábavnou dráhu zajišťuje značka oblíbených lízátek Chupa Chups. Pumptrack je dřevěná modulární dráha (na KPŽ měří zhruba 50 metrů). Bikerům slouží především k nácviku rovnováhy při jízdě na kole, nechybí boule, kopečky a zatáčky. Pro udržování rychlosti a plynulé jízdy je nutné správně pumpovat řídítky a přesouvat těžiště těla nad kolem. Je zajímavé, že nejšikovnější jsou na pumptracku malé děti, které ještě nemají zafixované z kola špatné návyky a držení těla. Mrňousové ve věku 3 let jsou dokonale uvolnění a zvládají to kolikrát lépe, než 12letí kluci nebo dospěláci.

Chupr jezdec

Sladké odměny čekají

Každý, kdo přejede tuto terénní dráhu, získává lízátko! Svoji první zkušenost s terénem můžou vaši potomci zažít právě na dráze Chupa Chups, kde získají různé zajímavé ceny a stanou se Chupr jezdcem. Vyplňte si zábavný kvíz a těšte se, že se stanete výhercem dresu Chupa Chups – Chupr jezdec – na každém závodě se losují 2 výherci.

V zóně si však můžete zajezdit, i když zrovna helmu nebo kolo nemáte s sebou. K zapůjčení jsou na místě 3 dětská kola i helmy, další si můžete vypůjčit v jasně červeném stanu půjčovny kol v zázemí závodu.

Kolo pro život - největší seriál závodů na horských kolech pro veřejnost

Kolo pro život se za 17 let své existence stalo nejstarším, největším a nejpopulárnějším seriálem závodů horských kol, nejen v České republice, ale i na světové úrovni. Po sportovní stránce není známo, že by se někdo pokusil spojit cyklistické maratóny do tak rozsáhlého projektu, kde vedle olympijských vítězů a cyklistických profesionálů startují ryzí amatéři i celé rodiny s dětmi, a všichni si užívají den plný sportu a zábavy na čerstvém vzduchu po svém a naplno. O kvalitě této akce svědčí mimo jiné i to, že jejími patrony a ambasadory jsou mimo jiné nejlepší český fotbalový brankář Petr Čech a Jaroslav Kulhavý, dlouhodobě nejlepší český biker a zlatý olympijský medailista. Seriál se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva obrany a České unie sportů, ve spolupráci s Českou centrálou turistického ruchu Czech Tourism v rámci projektu Česko jede.

Seriálu se ročně zúčastní 30.000 závodníků, účast všech návštěvníků areálu závodů je více než dvojnásobná. Pořadatelé kladou důraz na maximální organizační, technické a sportovní zajištění, pro všechny závody platí jednotná pravidla a vysoká úroveň ve všech aspektech. Závody jsou pořádány ve všech regionech České republiky od dubna do října.

Všechny závody Kolo pro život jsou koncipované jako celodenní zábava pro celou rodinu. Významná pozornost je věnovaná dětem, pro které jsou organizovány závody ČT:D Junior Trophy i bohatý doprovodný program, který je zdarma pro všechny příchozí, nejen pro přihlášené závodníky. Děti mohou také absolvovat nenáročnou fitness jízdu spolu se svými rodiči a využít zvýhodněné rodinné startovné. Kolo pro život je příležitostí jak strávit celý den na čerstvém vzduchu, pohybem a s celou rodinou!

Seriál Kolo pro život organizuje společnost Petr Čech Sport, a.s. ve spolupráci s Kolo pro život, z.s. a místními pořadateli jednotlivých závodů. Více o seriálu a závodech Kolo pro život na www.kolopro.cz

kolo

Čtěte naše články:

Reklama