Která žena by neměla ráda šperky? Jestli tvrdí, že ne, tak nejspíš proto, že si je nemůže dovolit. Ale budiž nám (byť jen slabou) útěchou, že i slavné a bohaté herečky si je půjčují. Nemohou se přece ve společnosti objevit dvakrát se stejným náhrdelníkem, i kdyby byl sebedražší a sebekrásnější. A tak jako mají své oblíbené návrháře, mají i své oblíbené klenotníky.

A když se tak zadíváte na šperky a jejich nositelky, zjistíte, že se vzájemně doplňují. Jaká žena, takový šperk. Odpovídá jejímu naturelu, temperamentu, barvě vlasů i pleti.

Pojďte se zasnít a představit si, že byste si mohla takový šperk vybrat. Který by to byl? Zvolila byste dekorativní baroko, které obdivuje Jessica Albová, monumentální modernu, kterou zbožňuje Anne Hathawayová, nebo ušlechtilou krásu art deca, jež lichotí Natalii Portmanové? 

  

Charlize Theronová
Miluje šperky od Me & Ro. Tato kolekce velkých, smělých a barvitých zlatých šperků s drahokamy, zvláště pak s brazilskými a indickými diamanty, skvělě ladí se zářivou a svěží krásou Charlize Theronové.
Gwyneth Paltrowová
„Šperky Chopard jsou křehké jako božská vystřihovánka," říká.
Jejich kouzlo spočívá v dokonalé souhře mezi monumentalitou a nositelností – i velké kusy jsou lehké.  
Anne Hathawayová
Jsem spíš pro jednu velkou věc než bandu droboučkých." 
Moderní, geometrické kusy s polodrahokamy jsou vždy ve velkém měřítku. Tyto šperky se hodí pro ženy, které rády vyčnívají a jsou v módě o krok napřed," říká designérka Kara Ross. S mým kousky si vás každý všimne, a to je v pořádku."Nicole Kidmanová
Miluje šperky inspirované renesancí. 
Této kolekci vévodí pastelové kameny vsazené do 18karátového zlata. „Šperky mající předky a kořeny se stávají nadčasovými."


Halle Berryová
Má ráda a nosí šperky od italského šperkaře Ippolity Rostagna. Jeho šperky jsou sexy, elegantní a grafické. Miluji jeho náramky, protože se nejedná o příležitostný šperk." 


Cameron Diazová
Supertenké kroucené obruče mají velkou výhodu. Nejsou těžké pro ucho, a tak se dají nosit po celý den a každý den," libuje si Cameron. A křehké, takřka éterické šperky od Děkana Harrise se k ní i báječně hodí.
Lindsay Lohanová
Tyto šperky vypadají, jako byste je objevili v truhle s pokladem, který byl ztracen na moři," říká Lindsay. Philip Crangi ve svých na první pohled jednoduchých špercích kombinuje zlato, ocel, začerněné stříbro, kůži a polodrahokamy.Christina Aguilerová
Dýky, trny a ostny jako běžné motivy. Websterova kolekce je vzpurná a rafinovaná, jsou to malé umělecké plastiky v dokonalé souhře tradiční a moderní elegance. Jsou nesmírně  sexy," říká mluvčí značky Christina Aguilerová. Jsou to kousky, které vypadají jako domov Šípkové Růženky.
Moji klienti chtějí nosit věci, které vyvolávají otázky," říká britský designér Stephen Webster.


Natalie Portmanová
Tato kolekce renomovaného zlatníka Kwiata je stejně křehká a éterická jako krása Natalie Portmanové. Dechberoucí šperky připomínají lesk dob minulých – od stylu Art Deco – náhrdelníky, až po módu 70. let – květinový prsten.

Fergie
Fergie si zvolila Cartier, protože si zachovává svůj nadčasový styl. Prestižní klenoty této značky každoročně zdobí dekolty, zápěstí a lalůčky těch nejzářivějších hvězd. Tato sada šperků je koktejlem rubínů, černých onyxů a diamantů. Byla inspirována asijskou cestou tří bratrů Cartierových v raných 20. letech.


Cate Blanchettová
Jsem silně ovlivněn romantikou a historií Itálie a Indie," říká designér Waris Ahluwalia. A na špercích, které ráda nosí Kate Blanchettová, je to vidět. I když využívá starých zlatnických technik italských a indických kultur, působí jeho šperky úžasně moderně.Penelope Cruzová
To vše mě vrací do přírody," říká designérka Katherine Azarmi-Rose, která žije v rustikálním srubu a cestuje po celém světě za inspirací. Její šperky z tyrkysů, ebenu, diamantů a zlata jsou určeny pro stejné snílky, jako je ona sama.Jessica Albová
Moje šperky jsou moderně barokní," říká designérka Erica Courtney. Lidé si uvědomují, že extravagance je pro zábavu. Pokud si chtějí koupit kousek, který budou mít opravdu rádi, nezáleží na tom, jak výstřední nebo tradiční je, důležité je, aby ho nosili po celou dobu."

Jaké šperky byste si pro sebe vybrala vy? Líbí se vám spíš tradiční, nebo moderní design? Máte doma nějaký vzácný klenot?