Metaxa je oblíbené pití plné slunce. Pochází z Řecka, ze země horkých slunečných paprsků, které ovlivnily zrání hroznů pro skvělou výrobu tohoto lahodného nápoje. Můžeme ji pít samotnou, s ledem nebo jako základ v míchaném nápoji, vždy bude chutnat skvěle. Základem je především středomořské slunce, které rozzáří vaši duši.

 

Metaxa je jedinečný řecký nápoj s dlouhou tradicí. Jeho autor Spyros Metaxas jistě v roce 1880 netušil, že se jeho značka stane jedním ze symbolů slunného Řecka. Netušil také, že si Metaxu oblíbí lidé po celém světě.

Vzniká destilací révového vína vyrobeného z velmi zralých hroznů, jež poskytly mošt o vysokém stupni cukernatosti. Po dosažení požadované zralosti se destilát na rozdíl od všech brandy míchá s archivními ročníky řeckých muškátových vín a extraktem ze směsi bylin a růžových okvětních lístků, jejíž složení je tajemstvím výrobce. Tato tradiční receptura se předává z generace na generaci více než 100 let. Výsledkem jedinečného spojení je temně medová barva. Jemná, vytříbená chuť evokuje lásku a vášeň, se kterou je Metaxa vyráběna. Od koňaků se Metaxa liší nejen výrobou, ale také svým místem původu, neboť pochází z Řecka, nikoliv z francouzské oblasti Cognac.

 

Počet hvězdiček, které jsou vyznačeny na každé láhvi, ukazuje počet let, po které musela nejméně zrát. Čím více let nápoj zrál, tím je lahodnější, kvalitnější a má výraznější aroma.  

 

Metaxa*** je charakteristická, svěží s typickou hroznovou chutí a medovou barvou. Obsahuje 38 % alkoholu.

Metaxa***** má zajímavé aroma - více rozinkové než ovocné, lehce dřevité. Chuť této Metaxy je vyzrálá, ovocná, měkká, lehce dřevitá s jemnou vyzrálou chutí a tmavě medovou barvou. Najdete ji v atypické láhvi, inspirované starověkou řeckou architekturou. Obsahuje 38 % alkoholu. Zraje nejméně 5 let v sudech francouzského původu.

Metaxa******* je jemná, muškátová, dřevitá. Její chuť je tělnatá, vyzrálá, lehce vanilková, dřevitá. S plnou lahodnou chutí a tmavě nazrálou barvou je výrobkem s kvalitou „de luxe" . Můžete si ji koupit v láhvi ve tvaru amfory. Obsahuje 40 % alkoholu.

 

Metaxa Grand Olympian Reserve (12letá) – speciální limitovaná řada k 115. výročí založení společnosti. Charakteristická vůně rozinek, jantarová barva, hedvábně hladká textura a vanilkové tóny v chuti.

 

 

Třešničkou na dortu pro znalce je Metaxa Private Reserve (30letá)

Základem této delikatesy je směs destilátů s průměrným zráním minimálně 25 let. Aroma je  vyvážené, zralé. Její chuť je zralá, tělnatá, bohatá, úctyhodná.

 

Metaxa se čím dál tím víc stává oblíbenou i jako základ pro míchané nápoje. Nejznámějším a velmi populárním míchaným nápojem je Suntonic by Metaxa ®

Už jste ho vyzkoušeli? Pokud ne, přinášíme vám jednoduchý recept!

Jak na to?
Do
3 dl sklenky hoďte 4 kostky ledu, nalijte 0,4 cl METAXA 5* a 10-15 cl Tonicu, nakonec ozdobte plátkem čerstvého pomeranče.
Pak už jen stačí nechat se unášet lahodnou a osvěžující chutí Suntonic by Metaxa...

 

…víte, že Česká Republika a Slovensko jsou v konzumaci Metaxa ® celosvětově na třetím místě?

Více o Metaxa se dozvíte na http://www.maxxium.cz/detail.php?num=1
Reklama