Od 1. července najdete oblíbenou rodinnou kavárnu Králík v rádiu ve větších a vhodnějších prostorách v pražském Karlíně. Předchozí zázemí ve Vršovicích jí bylo již malé. Koncept ale zůstává stejný jako dříve. Stále stojí na dvou pilířích kvalitního servisu pro rodiče s dětmi - na retro herničce s chůvou a kvalitní domácí kuchyni.

Stěhování od Grébovky bylo nutné, protože dřívější kavárna ve Vršovicích už pro velký zájem hostů kapacitně nestačila. Během tříletého provozu se současný koncept osvědčil, a proto se nebude ani v karlínském Králíkovi nic zásadního měnit. Děti se vyřádí, rodiče si v klidu vychutnají kávu a všichni se dobře a zdravě najedí. Pokrmy připravují kuchaři s dlouholetou praxí v zavedených restauracích, jídla i dezerty vaří ze základních ingrediencí, vše z menu vzniká přímo v kavárně. Snahou je vyjít vstříc i těm, kteří mají bezlepkovou, bezlaktózovou nebo vegetariánskou dietu.

sk

„Králíka v rádiu jsem zakládala v roce 2014 jako místo setkávání pro rodiče s malými dětmi. Již od začátku jsem se řídila mottem VY JÍTE, MY HLÍDÁME. Proto je v herně vždy přítomna chůva/teta na hlídání a kuchyně funguje jako plnohodnotná restaurace, která je zároveň přizpůsobena malým návštěvníkům - méně solíme a kořeníme, ve stálé nabídce jsou dětské porce. Jsem ráda, že se koncept Králíka zalíbil i našim hostům. Díky nim - a především pro ně - se můžeme takto rozrůst,” říká majitelka restaurace Ivana Karhanová.

herna

Oproti předchozí kavárně nabízí nový Králík i zahrádku ve vnitrobloku, která je ohraničená, takže dětem nehrozí žádné nebezpečí a rodičům v kavárně jsou stále na očích. Dětičky mohou navíc využívat i pískoviště, bazének a sety na sezení.

lal

Nejvýraznější změnou oproti prostoru ve Vršovicích je oddělený salonek pro oslavy a neformální setkání, která mohou mít formu od pracovních snídaní až po svatební rauty. Dříve se při soukromé akci musela celá kavárna uzavřít, nyní to ve většině případů nebude nutné.

obed

„Do Králíka chodíme už od jeho začátků pravidelně jednou týdně. Syn si vždy pohraje v herně, já si vyřídím v klidu pracovní maily nebo si jen na chvíli v klidu sednu ke kávě. Vždy si také dáme oběd, pochutnáme si oba a já nemusím vařit, což je pro mě prostě fajn. Je to pro nás takový páteční rituál. Přestože to máme dále než dříve, budeme jezdit do Králíka i do Karlína. Ta cesta nám za to stojí,” říká zákaznice Jana.

www.kralikvradiu.cz

Reklama