Kniha Josefa Čapka pro nás byla výchozím bodem a inspirací, zejména slohovou. Kniha má specifický jazyk, který je dětem blízký a my jsme se snažili jej zachovat v jeho původní podobě. I příběhy zůstaly podobné, děti i jejich rodiče v nich najdou zábavu, dobrodružství i poučení. Zápletky i prostředí jsme museli modifikovat a upravit pro náš moderní věk, ale poselství pohádek zůstává stále stejné,“ říká jeden z autorů knihy Václav Nekvapil.

Kromě nových příběhů jsou nové i ilustrace. Celobarevná dětská knížka Nové příběhy pejska a kočičky přináší na 130 stránkách patnáct příběhů, které mapují jeden rok našich malých hrdinů. Začíná Velikonocemi a přes léto a podzim končí Vánocemi. 

5acc92191594bobrazek.png

„Pejsek a kočička jsou moje dětství. Byla to má nejoblíbenější dětská knížka, což asi pro celou mou generaci. Hrozně ráda jsem si v ní listovala a četla. Moc se mi líbil sloh, jakým je napsaná, a byla jsem nadšená z kreseb. Byly jednoduché, a proto jsem měla pocit, že bych to tak jak to namaloval pan Čapek, namalovala i já i když mi jinak malování moc nešlo,“ přiznává zpěvačka a moderátorka Heidi Janků. Právě Heidi propůjčila svůj hlas v audioknize kočičce. Pejska namluvil imitátor a zpěvák Libor Petrů. Audiokniha Nové příběhy pejska a kočičky vyjde začátkem května na třech samostatně prodejných CD. 

„Doufám, že knížka Nové příběhy pejska a kočičky bude mít na děti stejně pozitivní vliv jako Povídání o pejskovi a kočičce mělo vliv nejen na mě, ale i na několik generací čtenářů. Snad si děti v knížce budou rády listovat, prohlížet krásné obrázky a přemýšlet o příhodách, které pejsek s kočičkou prožívá, tak jako jsem to před lety dělala já, a že na knížku budou také tak hezky vzpomínat jako na ni dodnes vzpomínám já,“ dodává Heidi.

5acc925e06f69obrazek.pngFoto: MV knihy

Na úspěšnou Čapkovu dětskou knihu navazují i další knihy. Jednoho z volného pokračování se zhostil Vlastimil Pešek. Kresby knihu doplnil Jaroslav Milfajt. Nové povídání o pejskovi a kočičce vyšlo v nakladatelství Paseka.

5ad46246779dbobrazek.png

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama