V second–handech nakupuje více než desetina oslovených uživatelů. To potvrzuje i stále se zvětšující segment prodejen tohoto typu, ale i internetových serverů, kde se oděvy z druhé ruky dají také pořídit.
Kamenné obchody a e-shopy jsou další možnosti, kde Češi s oblibou nakupují konfekce a kousky z aktuálních módních trendů. To uvedlo rovných 75 % z oslovených. Malé a lokální designéry podporuje a nakupuje u nich 5 % z dotázaných, stejný počet rádo pořizuje luxusní značky. Ostatní si své oblečení sami šijí, případně nechávají šít nebo jednoduše zajdou na místní tržnice, které ovšem už tak moc nelákají jako tomu bývalo v předchozích letech.
Zdroj fotografie: Shutterstock
Nový komentář
Komentáře
Taky jsem začal před nedávnem oblečení nakupovat z https://obleceni.biginzerce.cz/ a jsem z toho nadšený. Dají se tam najít skvělé kousky za přívětivou cenu a navíc díky tomu nepodporuji fast fashion.
Já nakupuji v second handu taky dost často. Je super, že za pár stovek jsem schopná koupit potřebné oblečení pro celou rodinu. Ráda obměňuji náš šatník a když bych kupovala drahé značkové oblečení, tak bych si to nemohla dovolit.
Nenakupuji. U nás ty ceny jdou hodně nahoru. A proč kupovat třeba obnošené triko za 80 Kč, když seženu třeba za 110 nové ve výprodeji. Nebo košili vhodnou leda na zahradu za 110 Kč. Jinak některé sekáče v okolí jsou nechutné, oblečení smradlavé, na něm třeba psí chlupy... A jediný dobrý tu bohužel zavřeli. Tam měli dobré ceny, dobrý výběr a věci čisté. Ale zvedli jim nájem, tak to paní vzdala a odešla do důchodu. Tam jsem si kdysi mimo jiné koupila super kabát, co sloužil kolik let... Ale v posledních pár letech je to katastrofa, co se okolních "sekáčů" týká.
Neumím tam nakupovat. Kamarádka ale najde vždycky něco dobrého.... třeba i skvělý materiál na přešití. A ... no jsem alergická na ten odér.