V dnešní době není zase tak úplně lehké najít a pořídit si oblečení, které neobsahuje alespoň procento syntetiky. A to je velká škoda! Přírodní materiály mají totiž skvělé vlastnosti, které doceníte zejména v těchto horkých dnech.

Pokud tedy chcete v létě vypadat k světu a nepotit se opravdu bez přestávky, vsaďte na přírodu! Materiály jako je bavlna, len nebo třeba bambus jsou prodyšné, vzdušné a vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku.

Bavlna nad zlato

Nejdostupnějším materiálem je bavlna. Díky svým vlastnostem perfektně saje a pohlcuje pot i maz, navíc je prodyšná. Pozor, při nákupu bavlněného oblečení vždy čtěte cedulky, abyste se přesvědčily, že v něm není žádná přidaná syntetika.

Skvělá je bio bavlna, která neprochází žádným chemickým zpracováním, a proto se v ní doslova jako v bavlnce budou cítit i ti nejcitlivější jedinci.

Len pro milovníky luxusu

Ano, len opravdu působí luxusním dojmem. A co víc, je chladivý, a navíc odolný vůči poškození. Proto je jeho cena vyšší, než je tomu u bavlny, ale věřte tomu, že si len zamilujete na první ponošení. Tuto sezonu je tento materiál trendy, a tak hurá na lov lněných triček, šatů, sukní nebo kalhot.

Super odolný a antibakteriální bambus

Oblečení z bambusového vlákna má delší životnost a odvede mnohem více vlhkosti než bavlna. Prádlo z bambusu je nemačkavé, stálobarevné, drží tvar a na dotyk je jemné. V horku se nelepí na pokožku a pohltí až 90 % UV záření!

Také si přečtěte:

Reklama