Juta, hrubá látka, která u mnohých nejspíš vyvolá asociace s poštovními pytli, se dá překvapivě využít jako krásný módní doplněk! Nevěříte? Tak my vám to dokážeme!

Módní trendy se dnes soustřeďují na etnické styly a právě jutu jako přírodní produkt najdete u širokého spektra doplňků, například kabelek, tašek přes rameno, batůžků, opasků, náramků nebo peněženek, ale i třeba obuvi.

Juta je eko!

Nespornou výhodou všech výrobků z juty je to, že jsou přátelské k životnímu prostředí. Juta vzešla z přírody a přírodní prostředí neznečišťuje, není toxická a biologicky se rozkládá. Juta je společně s konopím nejlevnější rostlinou svého druhu na pěstování, a proto je široce rozšířena v zemích tak zvaného třetího světa. K největším producentům juty patří Indie, Bangladéš a Čína. Lidé ji používají od starověku až po 21. století, a nyní se i vy můžete těšit z výrobků vyrobených z této magické rostliny.

K sehnání jsou jedinečné, například africké vzory, jednoduché barvy a také výrobky v mnoha barevných variantách a s mnoha různými motivy. Drobností se tak můžete odlišit od ostatních, být originální. S doplňky z juty budete totiž vždycky šik!

Výrobky z juty zanechávají naší planetu čistší a eko doplňky jsou teď prostě v módě, nemyslíte?

Několik ukázek...

Peněženka

juta

Ledvinka

juta

Opasek

juta

Kabelka

juta

Střevíčky

juta

Tričko s jutou

triko

Reklama