O tom, že jsou Francouzky jedny z nejvíce šik a stylových žen, nemusí snad už ani být řeč. A v čem tkví ono pověstné kouzlo? A proč se právě u těchto žen inspirovat? Čtěte dál...

O Francouzkách se říká, že jsou krásné a přirozené, že netloustnou, že jim sluší i cigareta v puse, nedbalý vzhled a rozevláté vlasy, nehrají si na mladší/starší nebo hubenější/tlustší... A víte, co? Většina z nich opravdu taková je a fígl je velmi jednoduchý – sází na jednoduchost. Ví, že méně je mnohdy více a že minimalismus je sázka na jistotu, protože zbytečně překombinované outfity jsou často spíše na škodu. Francouzky nejsou uniformní a rozhodně se nestrojí do něčeho, co by jim bylo cizí. Jejich styl nepostrádá za žádných okolností ženskost a šatník obsahuje několik základních a nadčasových kousků, s nimiž nikdy nešlápnout vedle ani ony, ani vy!

móda

Šatník ve francouzském duchu

Pokud chcete načerpat dokonalou inspiraci, neměly by vám uniknout módní ikony jako je bývalá modelka Caroline de Maigret nebo Emmanuelle Alt, šéfredaktorka Vogue Paris. Pokud toužíte mít skříň vybavenou ve francouzském stylu, neměly by vám chybět tyto kousky:

  • Trenčkot – tento dvouřadý vojenský kabát v béžové barvě je kabát všech kabátů. Nosit ho můžete od jara až do podzimu, do práce i na rande, dokonce si ho můžete pořádně uvázat a nosit na holé tělo jako šaty.
  • Černé společenské kalhoty – ne, ve Francii neuvidíte nejčastěji denim, ale klasické černé kalhoty s puky. Jsou pohodlné a budou vypadat přesně tak, jak je dokombinujete se zbytkem outfitu.móda
  • Triko s použky – černo-bílá klasika, krátký nebo dlouhý rukáv, ideálně obě varianty. Tričko, které vás zaručeně nikdy nezklame. Stačí mu červená rtěnka, šňůra perel nebo hedvábný šátek a je to parádní kousek i do pracovního prostředí.
  • Sako – černé, rovného a prodlouženého střihu, perfektně padnoucí. Must-have každé podnikavé dívky. Uvidíte, že ho užijete na milion různých způsobů – k pukovými kalhoty, kolovou sukní i romantickými šaty s krajkou...
  • Balerínky – v New Yorku byste bez podpatků byla out, v Paříži bez placatých kvalitních balerín. Nosila je už Coco Chanel, v botníku nesmí chybět ani žádné rozené Francouzce. Na dlouhé městské procházky jsou takové boty jako stvořené. V lodičkách můžete zazářit na schůzce nebo v baru.
  • Sluneční brýle, hedvábný šátek, kvalitní kabelka – co by vám rozhodně nemělo chybět, jsou tyto tři doplňky. Nebojte se do kvality zainvestovat, poslouží vám dlouhá léta.

móda

Také si přečtěte:

Reklama