Foto: Shutterstock

Severské oblečení se vyznačuje kombinací funkčnosti, pohodlí, minimalismu a kvalitních materiálů. Stále více se Skandinávci v oblékání soustředí na udržitelnost materiálů a soulad s přírodou a šetrnost k planetě. Mají totiž úctu k prostředí, ve kterém žijí. V jejich šatníku tak převládají jednoduché klasické kousky, kterých není velké množství, ale dají se snadno kombinovat do různých modelů. Nebojí se si za oblečení trochu připlatit, protože věří, že jim kvalitní kousky budou složit několik let. 

Skandinávský styl je hodně postavený na tmavých a tlumených barvách. Převládá černá, šedá, tmavě modrá a hnědá. Tu často kombinují s bílou. Nebrání se ovšem ani vzorům, kterými své outfity posouvají na novou úroveň. Snaží se také stírat genderové hranice mezi ženskou a mužskou módou. Obzvláště mladé influencerky ze severských zemí potom do svých outfitů vpouštějí v posledních letech více barev, jako je třeba výrazná růžová nebo zelená. 

Na ulicích severských zemí jsou ovšem často k vidění monochromatické outfity. Jejich výhoda spočívá v tom, že se dají výrazným doplňkem snadno změnit z denních modelů na večerní.

Vzhledem k chladnému podnebí a současné touze vypadat skvěle, jsou Skandinávci opravdovými odborníky na vrstvení oděvů. Rolákový svetr pod šaty či oversize svetr přes šaty nebo snad rolák pod blejzr – v takových kombinacích se cítí jednoduše skvěle.

Základní aspekty severských šatníků:

Jednoduchá trička – skýtají mnoho možností kombinování i vrstvení

Foto: Modström (Zalando, 560 Kč), Pieces (Aboutyou, 549 Kč)

Obyčejná jednobarevná košile – dá se s ní vyhrát v elegantním i volnočasovém outfitu


Foto: Freshlabels (1390 Kč), Dressibly (1490 Kč)

Kožená bunda

Foto: Esprit (2999 Kč), Marks & Spencer (2 299 Kč)

Kabát


Foto: Mango (Zoot, 1629 Kč), Reserved (1599 Kč)

Džíny


Foto: Kings of Indigo (Aboutyou, 2529 Kč), Levis (Aboutyou, 2679 Kč)

Pletené svetry a kardigany

Foto: Mango (Fashion Arena Prague Outlet, 599 Kč), Pinko (Fashion Arena Prague Outlet, 4 655 Kč)

Kvalitní nepromokavé boty bez podpatku


Foto: Tom Tailor (Zoot, 1619 Kč), Gino Rossi (CCC, 2299 Kč)

Čtěte také:

Reklama