No řekněte, kdy se vám může poštěstit být oblečená jako britská královna Alžběta II.? Teď nemám na mysli její typické pastelové kostýmky doplněné kloboučky poněkud zvláštních tvarů, ale její vycházkové modely.

O královně je známo, že miluje psy a koně a že s nimi ráda tráví volný čas na svém venkovském panství Balmoral ve Skotsku. A když Skotsko, tak samozřejmě kostka. Přesněji vlněná látka zvaná tartan.

Určitě se vám také vybaví její fotografie v šátku uvázaném na babku, v trenčkotu, svetříku a kostkované sukni a gumácích, jak venčí své psí miláčky Maxe a Merlina. Dokonce jsem ji jednou viděla na fotce, jak sedí na koni. Na hlavě opět oblíbený šátek na babku, trenčkot rozložený po hřbetu koně a na nohou jezdecké holinky. Moc jí to slušelo. Chtěla bych ji vidět, jak cválá po rozlehlých, zelených skotských lukách.

Královna má prostě svůj styl a módními trendy si hlavu moc neláme. Jednak na to má své lidi, ale i tak je pověstná tím, že si do toho nedá moc mluvit. Je to prostě královna. No a vidíte, její svérázný smysl pro estetično se stal inspirací módní návrhářské dvojici Dolce & Gabbana. Navíc byla v prosincovém vydání Vogue zařazena mezi 50 nejlépe oblékaných žen světa.Jak vidíte, i oba návrháři pojali její styl velmi volně a s tartanem nakládali svobodně. Také si do toho nedali moc mluvit. Nedrželi se striktně daných barev a vzorů, ale vytvořili si vlastní dezény, které dále rozvíjeli a nebáli se je použít na všech součástech oblečení včetně doplňků. 
Co na to asi říká královna?Co tomu říkáte vy?
Cítila byste se jako britská královna?
Líbí se vám, jak chodí oblékaná?
 

Reklama