Radí na konci našeho tématu čtenářka s nickem Monkee. Jinak větru dešti neporučíme a přijdeme domů s promočenými botami a ucouranými nahavicemi.

Dobrý den, dnes nám tady, bohudík, neprší. Zrovna včera jsem přišla domů s totálně promočenými botami i nohavicemi, deštník, nedeštník. Dokonce mě to počasí donutilo pospravovat utržené cípy potahu na deštníku. Už jsem jich v životě tolik poztrácela nebo někde zapomněla (můj krásný skládací japonský kdysi dávno v dálkovém autobuse, ten poslední s dřevěnou rukojetí pro změnu v tramvaji), že už ho opatruju doslova jako oko v hlavě.

Vlahý májový deštík beru, pěkně orosí tváře, osvěží vzduch. Ale provazy deště? Z truhlíků potom vybírám vodu kelímkem a modlím se, aby to rostlinky přežily. O tom, že vytáhnout paty z domu, se nedonutím (pokud není urgentně nutno), nemluvě.

Jediná dobrá rada na déšť v letním období je obléci sukni a obout „protékací“ boty, nejlíp nějaké kristusky. Nespočítám, kolikrát jsem domů dorazila bosa s botami v ruce. Ale než sušit kvalitní kožené boty...

Ideální by byl pravidelný noční deštík, který by zkropil záhonky a zahrady po krásném slunném dni, ale větru dešti prostě nenaporučíme, že?

monkee  

Milá monkee, jak se říká, přání otcem myšlenky. Také trnu, jestli mi přežijou muškáty.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama