Udržitelné nebo minimálně udržitelnější kousky se stále častěji objevují i v běžných módních řetězcích. Tady je výběr některých z nich.

Od značky Cellbes jsou to produkty s certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard), což je mezinárodní označení oděvů a textilních výrobků vyráběných ekologicky (od ekologického pěstování rostlin po výrobek). Certifikace klade nároky mimo jiné na nízký obsah chemikálií, čistotu vody a vysledovatelnost pracovních podmínek v továrnách.

Esprit nabízí mimo jiné udržitelné džínové kousky.

Také značka F&F nezůstává pozadu. U denim kolekce se při její výrobě díky laserové technologii zvané “Jeanologia” ušetří až 600 litrů vody a spotřebuje se výrazně méně energie i chemikálií, užívaných zejména během barvení. V tuto chvíli je jedním z dalších úspěchů v otázce udržitelnosti skutečnost, že minimálně 50 % veškeré bavlny použité napříč dámskou, pánskou, dětskou a baby kolekcí F&F pochází z udržitelných zdrojů. Ke klíčovým udržitelným produktům v rámci dámské kolekce patří kardigany vyrobené ze 100 % z recyklovaných plastových lahví.

Deichmann prodává kolekci tenisek Adidas Parley, které jsou z části vyrobené z recyklovaného plastu, nasbíraného přímo na plážích. Kromě této kolekce najdete v nabídce dále tenisky Nike, které jsou vyráběny z propracovaného inovativního materiálu Flyleather, 5x odolnějšího než tradiční useň. Tyto tenisky jsou vyrobeny z kůže, která by jinak skončila jako odpad.

Reklama