Když jsem byla mladší, mohla jsem sníst, co jsem chtěla a v množství v jakém jsem chtěla, a byla jsem stále jako proutek. Chuť k jídlu mě nikdy neopouštěla a váha se ani nehnula a já si bláhově myslela, že to tak zůstane až do smrti. Bohužel jak se přehoupla třicítka, poznávám, jak jsem se mýlila. Chuť k jídlu mě sice neopouští a rozmlsaná jsem snad ještě víc než dřív, ale bohužel (A) povážlivě to hýbe i váhou mého mlsného těla. Takže nezbývá než se začít omezovat, přemýšlet, kolik a čeho sním. Mé sedavé zaměstnání také moc nepřispívá k tomu, abych se mohla jednoduše "nafutrovat" jako zamlada.

Takže jsem přistoupila ke zdravějšímu jídelníčku, začala jsem se učit připravovat různé zeleninové saláty, které si dělám i do práce, protože stravování v "hospodách" není nic moc pro mě. Jsem ráda, když vím, co jím a jak je to připravené a že je to z čerstvých a kvalitních potravin, což si ale můžu zajistit pouze domácí přípravou. Poslední jídlo - lehčí - jím asi kolem 17. hodiny večer. Pak už se snažím vydržet do rána.
V týdnu to celkem jde, ale víkendy, když je člověk déle vzhůru nebo má, nedej bože, návštěvu, jsou opravdovou zkouškou vůle. To se pak snažím "oblbnout" žaludek pitím v podobě čajíčků a minerálek. Taky se samozřejmě snažím dodržovat pitný režim a zvládnout denně alespoň 2 až 3 litry tekutin. To je fakt důležité a mně to pomáhá, naplním žaludek a nesním toho pak tolik. Hřeším nejvíc o víkendu, když připravuju své věčně hladové rodince dobrůtky v podobě něčeho sladkého, např. milujeme koláč s ovocem a želé, zmrzlinové poháry apod. To pak neodolám, a tak si snažím alespoň naložit o něco méně než ostatním.

Jídlo je holt slastí života, ale zároveň dovede i dost potrápit toho, koho ovládá. Takže všem radím: Nežijte proto, abyste jedli, ale jezte proto, abyste žili!!!

Vaše Helip


Tělo po třicítce, kdo by to neznal! Váha vyletí nahoru, ani se nestačíme divit.

Mlsáte rádi, i když víte, že potřebujete zhubnout?
 

Podívejte se do talířů, neb tématem na pondělí je
JÍDLO
Jíte rádi a hodně, n

ebo jen uždibujete, abyste nepřibrali?
Jaké je lepší - domácí nebo v restauraci?
Vaříte nebo někdo vaří vám?
Jaké je vaše nejmilejší jídlo?
Co byste nikdy nesnědli?
Kdy nejraději jíte?
Přežíráte se?

Napište nám o jídle a vašich chutích, odměníme vás!

redakce@zena-in.cz
Čeká vás soutěž s cizokrajným jídlem


Reklama