Naším tématem je koupelna a moderní trendy v zařizování koupelen. Mnoho z vás plánuje rekonstrukci, vymýšlí, jak bude koupelna vypadat a hledá inspiraci. Spolu s vanou, sprchovým koutem a umyvadlem je výrazným prvkem dlažba. Proto vám přinášíme tip na novinky od známé značky RAKO.

podlaha rako

Řada Pebbles… oblázkové vzpomínky

PEBBLES_RAKO (8) Série Pebbles je univerzálním materiálem jak pro využití v interiéru, tak exteriéru. Slinutá glazovaná dlaždice 33 x 33 cm imituje dva typy kamenů. První jsou malé říční oblázky a druhá varianta větších podlaha rakokamenů Vám bude připomínat „kočičí hlavy“, kamenné kostky. Obě varianty se významně opírají o technologii HD Printu v synchronizaci s reliéfním výliskem. Iluze kamínků a prakticky nulová nasákavost předurčuje Pebbles použít venku na terase, balkóně nebo zahradním altánu bez nebezpečí poškození mrazem.

Parametr protiskluznosti R10B je vhodný pro okolí bazénů, sprch, kde hrozí možné uklouznutí. Ve srovnání se skutečnými kameny, které byly předlohou při tvorbě těchto dlaždic, vykazuje slinutý keramický obklad lepší užitné i technické vlastnosti, zejména čistitelnost, delší životnost a výrazně příznivější cenu. Vzhled dlaždic Pebbles Vás zaujme nejen barevností, reliéfní strukturou, ale zcela jistě i decentním zrcadlením slídových zrníček ve výsledné ploše. Celkový dojem může také podpořit barevně sladěná spára, doporučujeme použít šedou spárovací hmotu GF 122, RAKO SYSTEM.

rako

 „Výborný nápad, technologie 3D a HD tisku umožnily zrealizovat přesvědčivou iluzi oblázků, díky níž jsem se v myšlenkách vrátila do dětství, do světa fantazie a dětských her a pohrávala si s kamínky již při vývoji této série. Myslím, že nějaké „oblázkové“ vzpomínky má téměř každý z nás. Vykreslit si atmosféru letních dnů, odpočívat na terase a poslouchat šumění řeky či moře je možné i jinak než doslovně. Stačí zapojit fantazii a naladit se na ty správné asociace. Má to však jednu podmínku, musíte mít na podlaze Pebbles, RAKO oblázky,“ dodává Leona Lišková, creative shop značky RAKO.

podlaha rako

Značka RAKO je expert na keramiku

Jaké jsou nové trendy ve výrobcích Rako?

 

Handmade

Jde o spojení poctivého řemesla a průmyslového zpracování. Zaujmou vás obklady s nepravidelnými strukturami, ornamenty i evergreenová mozaika. Série Majolika, Via, Pebbles, Era, RAKO.

 

Čistý základ

Jednoduchost a čistota založená na rozmanitosti nesourodých povrchů. Kombinují se hladké, reliéfní, transparentní, matné, lesklé povrchy. Vzory jsou decentní nebo je ovládá „jemný“ grafický design. Série Form, Color One, RAKO.

 

1,2,3,4,5, šestihrany

Hitem u obkladů je tvar šestiúhelníku, ať už rovnostranného nebo s delšími dvěma stranami připomínající obdélník. Skosené hrany kontrastují tón v tónu nebo barevně demonstrují, kdo je na stěně nejkrásnější! Série Via, RAKO.

 

Vzpoura barev

Konečně mohou po letech zase na obklady pestré barvy. Po loňských úspěšných sériích Tendence a Air se rozšířila barevná paleta i na formát 20 x 40 cm. Vysoký lesk, hra tónů, jednobarevné základy, geometrické vzory jsou opět na scéně a je nutné dodat…. bylo na čase! Série Trinity, RAKO.

 

Dřevo a kámen

„Dřevěné a kamenné“ obklady v keramickém provedení pronikly nejen do koupelny, ale zabydlely se v celém domě. Dřevo i kámen je na trhu v mnoha barevných modifikacích a velikostech. Netradičně, až překvapivě přirozené hrubě opracované dřevo, industriálně vykreslená přírodní krása, …žádný design už není nemožný a téměř každý kus keramického obkladu je k nerozeznání od „živého“ materiálu. Série Como, Era, RAKO.

 

Více na www.rako.cz