domacnostMilujete cestování? Rádi pronikáte do jídelníčků, zvyklostí či kultur cizích zemí? Nyní máte jedinečnou možnost zúčastnit se tradičních svátků v nejrůznějších zemích světa. Můžete se tak vrátit o mnoho let zpět, prožít znovu některé významné události a připomenout si, jaké laskominy se tehdy jedly. To vše na nových internetových stránkách www.dinnerexplorer.com/cz.

Co všechno se dozvíte

Čínský nový rok, filmový festival v Cannes, přípravu na léto v podobě svátku třešní či svatojánské noci, to vše prožijete se společností Electrolux. Nemusíte se kvůli tomu vydávat na daleké cesty nebo podrobně studovat světovou historii. Stačí navštívit stránky www.dinnerexplorer.com/cz. Orientace na stránkách je velice jednoduchá, vyberte si pouze jazyk a zemi a už můžete plánovat příští domácí party.

Nejdůležitější součástí stránek je přehledný kalendář. Každý měsíc se tak můžete inspirovat k přípravě tradičních pokrmů. Naleznete zde podrobný návod, jak uspořádat tematický večer pro své přátele „na klíč". Každá událost totiž nabízí nejen zajímavé recepty nebo nápoje. Naleznete zde i vhodný výběr hudby, oblečení, výzdoby interiéru, ale také praktický nákupní seznam.

Příprava na léto

Dobře se na léto připravíte ve společnosti svých přátel. Inspirací vám mohou být i internetové stránky www.dinnerexplorer.com/cz.

Jsou pro vás třešně synonymem léta?

Červené zlato, tak se v chorvatském městě Lovran říká třešním. Věnuje se jim zvláštní pozornost a každoročně se na počest úrody třešní pořádá festival. Osvěžující potěšení z červeného zlata si můžete dopřát i v pohodlí vašeho domova. Připravte třešňové odpoledne a podávejte vybrané speciality. Jako předkrm je ideální grilovaný kozí sýr. Hlavní chod - pečená kachna s třešňovým chutney, pak potěší nejen milovníky červeného zlata. Na závěr si pochutnejte na třešňovém závinu a speciálním punči.

Svatojánské slavnosti

Jeden z nejdůležitějších švédských svátků - Svatojánské slavnosti - se pro nás netradičně slaví již 19. června. Jedná se o pohanský svátek oslavující příchod léta a letní slunovrat. V tento den je noc nejkratší a v severních částech Švédska slunce vůbec nezapadá. Mystikou opředená noc plná kouzel a magie vás čeká i doma. Nasajte atmosféru švédských slavností a dopřejte si nakládaného sledě, jehněčí hřbet se salsou z rajčat a čerstvé jahody se šlehačkou. Doporučeným nápojem je v tomto případě třezalková pálenka, ale určitě postačí i ta ze švestek.

Uspořádejte pro své přátele netradiční večer a za pomoci internetových stránek www.dinnerexplorer.com/cz jimi nabídněte nové zážitky pocházející ze všech koutů světa. Na specializovaných stránkách také najdete tipy pro dokonalé gastronomické zážitky i představení nové inteligentní trouby Inspiro. Nezbývá než stránky navštívit.